Küldöttgyűlésen dönt az orvosi kamara arról, milyen tiltakozó akciót támogat az orvostársadalom az egészségügy átalakítása miatt.
Gyorsfelmérést végzett a Magyar Orvosi Kamara (MOK) arról, mit gondol a tagsága – a szerdán a parlament által elfogadott –, az egészségügyet átalakító törvényről. A Népszavának a szervezet alelnöke azt mondta:
4500 orvos nyilatkozott úgy, hogy hajlandó letétbe helyezni a felmondását, 6800-an pedig az önként vállalt túlmunka-szerződéseikről állították ugyanezt.
Álmos Péter elmondása szerint a válaszadók nagyjából harmada az alapellátásban, a többség szakrendelőben, illetve kórházban dolgozik.
Az alelnök azt is elárulta, hogy a felmérés három napja alatt körülbelül nyolcezer orvos válaszolt, akiknek 96,6 százaléka úgy érezte, hogy a jelenlegi helyzetben szükség van a MOK küldöttgyűlésének összehívására. A jövő év elejére tervezik a fórumot, amelyen döntés születhet arról, hogy milyen tiltakozó akciót támogat az orvostársadalom amiatt, hogy a törvénycsomag elfogatása előtt a kormányzat nem vette figyelembe az észrevételeiket.
Az állam tesz róla, hogy akár eladósodva is a fizetős orvosi ellátást válasszuk
A kormány az egészségügy átalakításának legújabb felvonásában sem igyekszik megszabni az állam számára, hogy pontosan mit és milyen színvonalon kell szolgáltatnia a betegeknek, igaz, a minőség garantálásában a magánszolgáltatók sem jeleskednek.
A Magyar Orvosi Kamara másik alelnöke, Lénárd Rita a felmondását letétbe helyezni hajlandó csaknem ötezer orvosról részletesen is beszél majd a HVG Terasz legfrissebb adásában. Kövessék a Teraszt a hvg360-on.