Azt sem tudni, pontosan mekkora stábbal fognak elindulni.
November 19-től működnie kell annak a hatóságnak, ami hivatalosan a magyarországi korrupciót hivatott üldözni, azonban a Népszava azt írja, sem az Állami Számvevőszéktől, sem az Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóságtól, sem a Pénzügyminisztériumtól, de még a Kormányzati Tájékoztatási Hivataltól nem kapott választ, amikor az Integritás Hatóság működéséről kérdeztek volna. Annyi már civil körökben kering, hogy nagyjából ötven főt fog a tíz nap múlva felálló hatóság foglalkoztatni, de hivatalos információnak egyelőre nyoma sincs.
A hatóság létrehozását megalapozó törvényből csupán annyi derül ki, hogy az első hat hónapban a Pénzügyminisztérium alá tartozó Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság titkársági és adminisztratív feladataiban fogja segíteni az IH munkáját. Ez azért visszás, mert a szerv hivatalosan pont a korrupció letöréséért felelős, mégis a kormányzat segíti ki az első fél évben.
Hivatalosan Biró Ferenc IH-elnök feladata lenne, hogy meghatározza: pontosan mekkora stábra és büdzsére van szüksége a hatóságnak a működéshez, de ő fogja összehívni a félig állami, félig civil Korrupcióellenes Munkacsoportot is, azonban a Népszava azt írja, hogy eddig nem kaptak még megkeresést a korrupcióellenes civil szervezetek a hatóság vezetésétől, sőt, kapcsolatba sem tudtak még lépni Biróval.
Az Integritás Hatóságról itt írtunk bővebben:
Annyira dolgoznak az Integritás Hatóságon, hogy az életrajzot sem tudják elküldeni
Még csak harmadik hónapja tart a tanév, mégis volt egy ballagás Budapesten: egyházi iskolák tanárai búcsúztak. A politika és szakmájuk összefonódásáról és a kiállásukról beszélgettünk velük.
Ők üldözik majd a magyar korrupciót - legalábbis munkaköri leírásuk szerint
A jelölő szervezet szerint Biró Ferencnek szakterülete a korrupció, Holbusz Tímea eddig is pénzügyekkel foglalkozott, Dabóczi Kálmánnak pedig akadt már dolga korrupciós botránnyal, amikor kiderült: a BKK e-jegyrendszere katasztrófa, bár akkor ő volt a BKK vezérigazgatója.