Itthon hvg.hu 2022. november. 07. 11:57

Adathalász támadás érte a KRÉTA fejlesztőjét, a diákok adatait is megszerezhették

Sem a cég, sem a Klebelsberg Központ nem volt hajlandó válaszolni az incidenssel kapcsolatos kérdésekre.

Néhány héttel ezelőtt adathalász támadás érte a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer, azaz a KRÉTA fejlesztőcégét, az eKRÉTA Informatikai Zrt.-t. A támadás sikeres volt, így a támadó illetéktelen hozzáférést szerezhetett a közoktatás minden intézményében kötelezően használt adminisztrációs rendszer adataihoz – értesült a Telex a cégtől független forrásból.

A lap úgy tudja, hogy a diákok KRÉTA-ban kezelt valamennyi adata kiszivárgott, a támadók hozzáférhettek a fejlesztők belső kommunikációjához, más forráskódokhoz és adatbázisokhoz is.

A Telex értesüléseit név nélkül az eKréta Zrt. munkatársai is megerősítették, a kérdéseikre azonban sem a cég hivatalos képviselete, sem a vezérigazgató, sem a Klebelsberg Központ nem volt hajlandó válaszolni. Az ügyről a rendőrség is csak annyit közölt, hogy „a KRÉTA rendszert érintő adatszivárgás miatt 2022. január 1-jét követően a rendőrség nyomozó hatóságainál nem indult büntetőeljárás”.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.