Itthon hvg.hu 2022. október. 29. 21:35

Több kamionnyi csokit csalhatott el egy magyar férfi

A férfi a fuvarozócégén keresztül jutott 72 millió forint értékű édességhez. A rendőrök a gyanúsítottat egy óbudai lakás erkélyén találták meg eszméletlen állapotban.

Külföldre tervezett szökése előtt elfogták a szigetszentmiklósi rendőrök azt a 49 éves férfit, aki édességek fuvarozásával csalt a gyanú szerint – írja a police.hu.

A közlemény szerint a férfi egy hónappal azután, hogy egy korábbi csalási ügye miatt elrendelt bűnügyi felügyeletét a bíróság megszüntette, újabb csalásra vetemedhetett. Megvásárolt egy fuvarozó céget, ám annak kialkudott árát a mai napig nem fizette ki. Ettől függetlenül a vállalkozását beindította, sofőröket alkalmazva vett fel megrendeléseket alvállalkozóktól. A megrendelések vállalt teljesítését azonban egészen máshogy intézte, mint ahogyan kellett volna – írja a rendőrség.

A gyanú szerint a kamionjaira a külföldi telephelyeken történt bepakolás előtt lopott rendszámot szereltek, majd a rakománnyal elindulva visszarakták a valódi rendszámot. Ahelyett azonban, hogy a kamionok a vállalt úti cél felé vették volna az irányt, egy vecsési telephelyen parkoltak le.

Ott találták meg a rendőrök azt a 39 millió forint értékű csokoládéval megpakolt teherautót, amely szeptember 15-én indult Németországból és Franciaországba kellett volna megérkeznie. Mellette állt az a két szerelvény, amelyek szeptember 16-án indultak Hollandiából, rakterükben 17, illetve 16 millió forintot érő, több raklapnyi édességgel.

A rendőrség szerint a gyártó cégek a 72 millió forintos készletüket hiánytalanul visszakaphatták. A 49 éves férfit egy ideig hiába keresték, bejelentett és a rendőrök előtt ismertté vált címein nem találták. Elfogatóparancsot bocsátottak ki ellene, miközben tovább folytatták a hajszát utána – félő volt ugyanis, hogy a nyomozásuk elől külföldre szökne.

Végül kedden egy óbudai lakásban találtak rá, az elfogás azonban életmentésbe váltott: a férfi eszméletlen állapotban, a falnak dőlve ült az erkélyen. A rendőrök mentőt hívtak, miközben próbálták magához téríteni. A police.hu híre szerint míg a mentőket várták kiderült, alapbetegségei miatt lett rosszul, gyógyszerét nem vette be, csak levegőzni ment az erkélyre, vissza azonban már nem tudott menni. A következő mondatnál újra eszméletét vesztve dőlt volna le a székről, ha az egyik nyomozó nem kapja el.

Stabil oldalfekvésbe helyezték, megsürgették a mentőket, akik aztán átvették az ellátást. Véleményük szerint kórházi kezelést nem igényelt, ezért a rendőrök előállították.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.