Itthon hvg.hu 2022. október. 27. 14:31

Pankotai Lili: A kormányoldalról arra nem számítottam, hogy ennyire durván szélsőségesek lesznek a kommentek és levelek

Amint lelépett a színpadról, elárasztották oldalát a negatív kommentelők, majd iskolája oldalát is elérték. Szerinte azonban paradox a helyzet: pont abban a hangnemben kérik őt számon, amit amúgy kritizáltak vele kapcsolatban.

Jogaikat követelő tanárok
Friss cikkek a témában

„Elegem van, és szerintem már egyre több ember érez hasonlóan. Úgy gondolom, hogy mi próbáltuk nagyon szépen is csinálni ezt az egészet, de már úgy érezzük, nincs más eszköz, csak az, ha utcára megyünk és felhívjuk magunkra a figyelmet. Ez már nem egy-két embert érint, ez egész Magyarországot érinti, sőt, a most születendő gyermekek jövőjét is érinti, ezért kimondottan fontos az oktatásért kiállni” – mondta Pankotai Lili a Telexnek adott interjújában.

Pankotait az utóbbi napokban azért kapta fel a kormánysajtó, mert a diákok október 23-i tüntetésén egy olyan szerzeményét olvasta fel, ami tele volt trágárságokkal. A diáktól saját iskolája is elhatárolódott beszéde miatt, ez a lépés viszont komoly visszhangot keltett: többen kiálltak már mellette is, a noÁr Mozgalom alapítója, Molnár Áron például éles hangnemben kritizálta az igazgatót az elhatárolódás miatt.

Molnár Áron volt amúgy az is, aki Pankotait meghívta a vasárnapi tüntetésre. Pankotai költeményét először márciusban mondta el egy slam poetry esten, erről pedig egy videó is készült. Ez jutott el Molnárhoz, aki megkereste a tüntetés lehetőségével, amire gondolkodás nélkül mondott igent.

Pedig korábban nem járt aktívan tüntetésekre: azt mondta, „Pécsen eddig egy-két nagyobb megmozdulás volt, abból az egyiken ott voltam (…). Pestre ezért nem mentem korábban, úgyhogy vasárnap volt az első, hogy ilyen nagy tömegben voltam”.

Viszont a beszéde után érezte, hogy nagyon szélsőséges reakciót váltottak ki szavai. „A kormányoldalról arra nem számítottam, hogy ennyire durván szélsőségesek lesznek a kommentek és levelek. Nyilván azért nem lepődtem meg bizonyos újságírókon és bizonyos hírportálok véleményén” – mondta.

Azonban a szélsőséges vélemény szerinte pozitív visszajelzést is jelent, mivel sosem számított arra, hogy ennyien mellé fognak állni. Azonban ahogy lejött a színpadról, saját, majd iskolája oldalát is elárasztották a negatív kommentelők, ekkor kezdte érezni, „hogy ez el fog durvulni”.

A kommentelőknek elsősorban az volt a bajuk, hogy csúnyán beszélt.

„A kedvencem az volt, hogy „apád lompos faszával kéne kiszappanozni a szádat te alpári ribanc, miért beszélsz ennyire csúnyán?” A negatív kommentek 75 százaléka körülbelül ilyen volt”

– meséli.

Szerinte paradox a helyzet:

„Hogyha valaki dühös, akkor beszélhet így. Ha én dühös vagyok, nem beszélhetek így, tehát valakinek az a baja, hogy én csúnyán beszélek, de közben ugyanezt csinálja. Szerintem az a különbség, hogy én nyomatékosításra használtam a durva szavakat, nem pedig egy adott ember ellen. Ezek a negatív kommentek viszont mind az én személyem ellen irányultak”.

Azonban a hétköznapokban már leszokott a csúnya beszédről „Alapból nem is nagyon beszéltem már csúnyán, és most látom a médiában, hogy én csúnyán beszélek, és tudat alatt már automatikusan elkezdem ezt átvenni. Tehát ha mindenhol ezt látom, akkor a végén tényleg csúnyábban beszélek, ez ilyen pszichológia. De soha eszembe se jutna, hogy én felnőttekkel trágár módon beszéljek, vagy olyan emberekkel, akikkel nem ápolok közeli kapcsolatot” – állítja.

Tóta W.: Foglalod a kurvanyádat

Fájdalom, düh, tehetetlenség - ezeket fejezzük ki, amikor káromkodunk. Fáj az oktatás lerohasztása? Naná! Van felelőse? Van bizony! Fáj a kilátástalan tanári pálya, a nélkülözés, fáj a versenyképtelen tudás, a fölösleges terhek, a nyáladzó kereszténydemokraták által összehányt tanterv - ezek mind valós és jogos fájdalmak. Vélemény.

 

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.