Itthon hvg.hu 2022. október. 01. 18:22

A Jobbik szerint nem "sikerrecept" a DK-val együtt indulni bármin, így nem is tesznek ilyet

Gyöngyösi Márton szerint „nagyon úgy tűnik, hogy a jövőben nem indul majd együtt a Jobbik a DK-val semmilyen választáson.” A Jobbik-elnök szerint pártja sem tökéletes, de Gyurcsány Ferencnek is bőven lenne min elgondolkodnia.

Dobrev Klára egy virtigli baloldali alternatívát kínál Orbán Viktor kormányához képest, a Jobbik egy karakteresen jobbközép párt, nem is értem azt a felvetést, hogy csatlakozzunk a DK árnyékkormány kezdeményezéséhez – erről Gyöngyösi Márton beszélt az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. A Jobbik elnöke szerint

most nem az lenne a feladat az ellenzéki oldalon, hogy eldöntsék, hogy a vakok között ki a király, hiszen Dobrev Klára nemhogy választást, de még egy előválasztást sem tudott megnyerni".

A pártelnök elmondta: nagyon úgy tűnik, hogy a jövőben nem indul majd együtt a Jobbik a DK-val semmilyen választáson, mert az április 3-ai eredményekből is látszik, hogy ez nem egy sikeres recept. Azt azért Gyöngyösi is elismerte, hogy ebben a sikertelenségben azért

a Jobbiknak is van felelőssége.”

Gyöngyösi kifejtette: „Jakab Péter balra tolta a pártot, és az előválasztáson nem szerepelt túlságosan fényesen, és a Facebookot összetévesztette a valódi népszerűséggel, ezeket a konzekvenciákat mi levonjuk, de szerintem Gyurcsány Ferencnek is van elgondolkozni valója, például abban, hogy az ő személye milyen korlátokat jelent az ellenzéki együttműködés tekintetében”.

A DK árnyékkormánya nyílt hadüzenet az ellenzéknek

Azt a DK szerint "nem kizárható" forgatókönyvet leszámítva, hogy lehet előrehozott választás a közeljövőben, ahol a párt jól szerepelhet, a DK árnyékkormány-alakítása a szavazói bázis mozgósításán túl leginkább politikai erődemonstráció az ellenzék többi szereplője felé: mi vagyunk a legnagyobbak közületek. A DK azt üzeni nekik: az együttműködés helyett a jövőben inkább magát építi.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.