Bezzeg ezek a mai fiatalok pólóban, rövidnadrágban és jólétben nézték eddig a tévét.
„Kicsit elkényelmesedtünk, én a gyerekeimnek is mondtam odahaza, amikor én annyi idős voltam, mint ők, akkor hazamentünk a hideg lakásba, be kellett fűtenünk, mire a szüleink hazaértek, addigra fölmelegedett valamennyire a lakás, és egyébként este a televíziót pulóverben néztük, és nem rövidnadrágban meg pólóban, ahogyan a mai fiatalok megszokták a nagy jólétben. Tehát szerintem normális keretek között szükséges is, hogy takarékoskodjunk, hogy átállítsuk a gondolkodásunkat” – mondta a Hír Tv-ben hétfőn L. Simon László az energiaköltségek megugrásával kapcsolatban.
A Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója szerint korántsem tragédia, ha néhány, a múzeum alá tartozó épületet be kell zárni. Szerinte amúgy is egy olyan rendszert kellene bevezetni, hogy ahol az évi látogatószám nem éri el az ötezret, és aminek a téli hónapokban nincs látogatója, azt a kulturális intézményt érdemes bezárni, karbantartani, restaurálni, „egy kicsit rendbe tenni a dolgokat”.
L. Simon hozzátette, hogy az ilyen időszakok arra is lehetőséget adnak, hogy a szakmai munkára nagyobb figyelmet fordítsanak.
L. Simon László szavai – és általában az egész jelenlegi kormánykommunikáció – annak tükrében igazán érdekes, hogy a választások környékén a teljes kormánypropaganda, élükön a kormány meghatározó politikusaival, megmondóembereivel, influenszereivel azt harsogta, hogy Nyugat-Európával szemben Magyarországon nem alakulhat ki olyan helyzet, amiben spórolni kellene az energiával. Néhány hónappal később bevezették a "rezsicsökkentés csökkentését".
Az energiaárak emeléséről itt írtunk bővebben:
Gyurcsányék legrosszabb hagyományait éleszti fel a Fidesz
Elsősorban a saját gazdaság- és költségvetéspolitikai intézkedései, hibái miatt kényszerül most megszorításokra a Fidesz, beleértve a választások előtti hatalmas osztogatást. Magyarország ezzel szépen visszaesett a szocialista kormányok alatt megismert kerékvágásba: választási osztogatás, majd megszorítás, választási osztogatás, majd megszorítás. Ráadásul a mostani megszorítás nem összetett, átgondolt csomag, mint Bokrosé vagy Bajnaié, csak kiigazító intézkedések ötletszerű, kapkodva bevezetett sorozata.