Itthon hvg.hu 2022. szeptember. 02. 14:59

Budapestre tervezik az Európai Leszbikus Konferenciát

A rendezvény mottója: Egy leszbikus – áldás, száz leszbikus – forradalom.

A EuroCentralAsian Lesbian Community Budapesten rendezné meg rendes éves konferenciáját, többek között azért, hogy elítélje a leszbikusok diszkriminációját – írja az Euronews.

A szervezet kutatási igazgatója, Ilaria Todde azt mondta, a magyar kormány LMBT-ellenes retorikája egyre újabb országokat hódít meg. Példaként Szerbiát említette, ahol a hatóságok nem engedélyezték a EuroPride felvonulást, mert állítólag nem tudták volna a résztvevők biztonságát szavatolni.

Az Európai Leszbikus Konferenciát az előző években Bécsben, illetve Kijevben rendezték meg, a mottója:

Egy leszbikus – áldás, száz leszbikus – forradalom.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. március. 28. 19:30

„Legkedvesebb magyar barátaim!” – Eric Stoltz a Maszkról, a ponyvaregényes időkről, magyar barátairól és Cherről is mesélt a HVG-nek

A nyolcvanas évek tinédzsersztárja a kilencvenes években Tarantino társaságába keveredett, majd elkezdett rendezni. Első komoly szerepét Peter Bogdanovich filmjében, a 40 éve bemutatott Maszkban játszotta Cher oldalán. Az sem szegte kedvét, hogy a Vissza a jövőbe nélküle készült el, pedig ő kapta meg eredetileg Marty McFly szerepét. Magyar káromkodásokról, Cher és Bogdanovich gyűlölködéséről és egy fejre húzott harisnyáról is beszélgettünk.