Arról beszélt a Magyar Nemzetnek a börtönben ülő férfi, hogy volt még két további tagja a csapatnak, ám a rendőrség nem talált semmit az ügyben.
„A bűncselekmények megtörténtek, azokat mi követtük el” – mondta a Mediaworks Hírcentrumnak Kiss Árpád, aki életfogytiglani börtönbüntetését tölti a budapesti Kozma utcai börtönben a romagyilkosságok elkövetése miatt. A bírósági ítélet szerint ő volt annak a csapatnak a vezetője, amelynek tagjai Tatárszentgyörgyön, Galgagyörkön, Piricsén, Nyíradonyban, Tarnabodon, Alsózsolcán, Tiszalökön, Kislétán és Ipolytarnócon hajtottak végre támadásokat, és összesen hat embert öltek meg. Kiss Árpád mellett K. Istvánt és P. Zsoltot életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték, a sofőrjük, Cs. István 13 évet kapott. Utóbbi most szabadult.
Kiss a társaival együtt végig tagadta a bíróságon a bűncselekmények elkövetését.
Kiss a Magyar Nemzetben megjelent interjúban úgy fogalmazott a támadásokról: nehéz utólag elmondani, hogyan kerül az ember ilyen tudatállapotba. Azt állította, hogy nem volt szándékos az első gyilkosság Nagycsécsen. „Nekem ez biztosan nem állt szándékomban. Én már feldolgoztam magamban a történteket. Végigvettem a saját hibáimat” – tette hozzá.
A bíróság arra jutott, hogy ő volt a vezetője a csapatnak, most azonban arról beszélt, hogy egy alaposabb nyomozás feltárhatná, hogy ez nem így volt. Néhány éve újraindították a nyomozást a romagyilkosságok ügyében, mivel a rendőrség kereste a megbízókat és a további elkövetőket. Azt mondta, beszélt a rendőröknek két további elkövetőről is, de a nyomozás nem vezetett eredményre. Az egyikről azt állította, hogy a Jobbikban önkormányzati tisztségig jutott. Az ő esetében Kiss szerint a felbujtás merülhetett fel és az anyagi szponzoráció, emellett tippadó szerepe is volt. A másikról azt mondta, hogy egy fegyverboltban dolgozott. A rendőrség ezt a nyomozást beszüntette, mert olyan bizonyíték nem keletkezett, amely bűncselekmény elkövetésének gyanúját támasztaná alá, így az eljárást megszüntették.
Az áldozatokról azt mondta, van, aki kapott már részükről is kártérítést.
A férfi perújrafelvételben reménykedik, illetve arra is kitért, hogy tavaly ősszel a strasbourgi bíróság kimondta: az életfogytiglani büntetését 25 év után felül kell vizsgálni.