Az ügy középpontjában álló kéretlen kampány-sms-ről a Kúria szerint nem bizonyítható, hogy a valóban a Gattyán György vezette párt küldte.
A Kúria megváltoztatta a Nemzeti Választási Bizottságnak (NVB) a Megoldás Mozgalmat elmarasztaló döntését, mert nem látta bizonyítottnak, hogy a kampány-sms-eket valóban a párt küldte ki.
Előzőleg két választópolgár fordult az NVB-hez, akik azt kifogásolták, hogy a szavazás előtti szombaton „A nagy pénzrablásnak vége. Megoldás Mozgalom, Április 3. X.” szövegű sms-t kaptak. Azt állították, korábban nem járultak hozzá személyes adataik felhasználásához politikai tartalmú üzenetek továbbítására.
Az NVB megállapította, hogy a Megoldás Mozgalom megsértette a választási eljárási törvény közvetlen politikai kampányra vonatkozó előírását, amikor a választópolgárok kifejezett hozzájárulása nélkül küldött nekik kampány-sms-t. A testület jelezte: a jogszabály előírja, hogy a választópolgárnak választási kampányanyag e-mail-címre vagy telefonszámra jogszerűen csak úgy juttatható el, ha a kampányanyagot küldő kifejezett felhatalmazással rendelkezik a választópolgártól ezen adatai kezelésére, és mivel a választópolgár ehhez nem járult hozzá korábban, megállapították a jogsértést.
Az NVB határozata ellen azonban felülvizsgálati kérelmet nyújtottak be a Kúriához, amely végül kimondta: nem bizonyított, hogy a telefonszám, amelyről az sms érkezett, valóban a Megoldás Mozgalomhoz köthető.
A bíróság szerint a közvetlen megkeresés akkor kampányeszköz, ha azzal a jelölőszervezet vagy jelölt él, és mivel ebben az esetben nem bizonyított, hogy az elküldött üzenet választási kampányanyag lenne, amit a választópolgár közvetlen megkeresésével juttat el a jelölőszervezet, nincs lehetőség annak megállapítására sem, hogy az üzenet megküldésével megvalósult a jogsértés. A Kúria határozata jogerős.
A Gattyán György vezette párt vitatható körülmények között állított választási listát, miután a budapesti 4-es választókerületben a helyi választási bizottság feljelentést tett olyan, a párt jelöltjei által leadott ajánlóívek miatt, amelyeken elhunyt emberek adatai és aláírásai szerepelnek, józsefvárosi jelöltjüket pedig első fokon el is tiltották az indulástól. A kampányban közel egymilliárd forintot költő párt a választáson elérte az 1 százalékos szavazati arányt, így megtarthatja az állami támogatásokat.