Itthon hvg.hu 2022. április. 08. 12:45

A DK levonta a tanulságot: a kétharmad oka Márki-Zay Péter

Barkóczi Balázs, a párt szóvivője a Facebookon következtetett: Gyurcsány nem kampányolhatott, mert Márki-Zay erre kérte. Az eredmény: kétharmad.

Választás 2022
Friss cikkek a témában

A katasztrofális ellenzéki vereség után a Demokratikus Koalíció és a Jobbik már vasárnap este elhintette (Gyurcsány Ferenc pártelnök enyhébben, Jakab Péter nyíltabban), hogy a kudarc okát nem bennük, hanem Márki-Zay Péterben kell keresni.

Pénteken azonban Barkóczi Balázs, a DK szóvivője a biztosra ment, és a Facebookon magyarázta meg:

aki Gyurcsány Ferencet emlegeti a vereség okaként, téved, mert azért kizárólag Márki-Zay a felelős.

Barkóczi azt írta: „Valóban van itt egy Gyurcsány-szál a háttérben, csak nem úgy, ahogy elsőre gondolják, meg nem is annyira a háttérben.” Ezután kifejtette, hogy a 2019-es önkormányzati választási kampányban nem volt ott Márki-Zay, Gyurcsány ellenben felszántotta az országot, aminek Barkóczi szerint egyenesen arányosan volt az a hatása, hogy Budapesten, Miskolcon, Pécsen, Tatabányán, Salgótarjánban, Egerben és Szombathelyen is győzött az ellenzék. Hódmezővásárhelyen egyébként akkor megerősítették polgármesteri pozíciójában az előző évi időközi választáson megválasztott Márki-Zayt is, de erről nem ejtett szót Barkóczi.

Idén azonban – miután megkérte erre Márki-Zay – Gyurcsány nem folytathatott országos kampányt, amíg a miniszterelnök-jelölt bejárta az országot. A DK szóvivője szerint ennek lett az eredménye a Fidesz-kétharmad, és az, hogy a 2019-ben megnyert városok jó részében veszített az ellenzék.

Barkóczi következtetése tehát:

Ha nem nézünk szembe az igazsággal, tanulni sem fogunk belőle: Márki-Zay Péter a kétharmad felelőse.”

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.