Itthon hvg.hu 2022. március. 11. 15:41

A Migration Aid adományokból bérelt ki egy munkásszállót ukrán menekülteknek

A szálló 300 férőhelyes, egyelőre 30 napra bérelték ki.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Egyre kritikusabb az Ukrajnából érkező menekültek néhány éjszakás elhelyezése a Migration Aid pénteki közleménye szerint. A szervezet ezért a beérkezett adományokból „egyelőre 30 nap időtartamra kibérelt egy most elkészült 5 emeletes, 300 férőhelyes munkásszállót Budapest 13. kerületében”.

Azt is írták: rengeteg segítségre lesz szükségük ahhoz, hogy a helyet hatékonyan tudják menedzselni. Ehhez, illetve a szálló napi működtetéséhez, a menekültek fogadásához, az ellátáshoz, a takarításhoz és a mosáshoz is a lakosság segítségét kérik.

Harkivban kutatóintézetet lőttek, Mariupolnál tankok támadtak a gyógyszerszállító konvojra - percről percre az orosz-ukrán háborúról

Az orosz erők Harkivban tüzérségi tűz alá vettek egy kutatóintézetet, ahol egy kísérleti atomreaktor is található, Zelenszkij szerint Moszkva megsértette a humanitárius folyosókat biztosító tűzszünetet. Ukrajna 10 orosz repülőgép lövését jelentette be. Kövesse velünk az orosz-ukrán háború eseményeit percről percre!

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.