Itthon hvg.hu 2022. február. 18. 09:27

A budapesti Eötvös József Gimnázium hatvan tanára csatlakozott a pénteki munkabeszüntetőkhöz

Már hat gimnázium oktatói jelezték, hogy nem hajlandóak pénteken tanítani, így tiltakoznak a kormány egy héttel ezelőtti sztrájkrendelete ellen.

Hatvan tanár nem vette fel a munkát pénteken a budapesti Eötvös József Gimnáziumban – tudatta az intézmény egyik tanára Facebookon. Az Eötvös oktatói nem egyedül tiltakoznak polgári engedetlenségükkel a kormány múlt heti sztrájkrendelete ellen: így tesznek a budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium, a Sashegyi Arany János Gimnázium és Általános Iskola, a Berzsenyi Dániel Gimnázium, a Scheiber Sándor Gimnázium és Általános Iskola, valamint a miskolci Földes Ferenc Gimnázium tanárai is.

A Sashegyi Arany János Gimnázium és Általános Iskola oktatói közül 22-en nem dolgoznak pénteken - mondta lapunknak Gaál Bence, az intézmény tanára. Gaál a hvg.hu kérdésére azt mondta, hogy az iskola tanárai közül vannak, akik nem támogatják őket, akadt, aki lekommunistázta a polgári engedetlenségben résztvevőket. Gaál beszámolója szerint azonban többen vannak velük, mint ellenük: 14 tanár biztosította szolidaritásáról azokat, akik pénteken nem dolgoznak.

A gimnáziumok tanárai sorban jelentették be a héten, hogy egynapos polgári engedetlenséggel tiltakoznak a sztrájkrendelet ellen. Hétfőn a Kőbányai Szent László Gimnázium 12 pedagógusa nyitotta a sort, kedden a Kölcsey Ferenc Gimnázium 17 oktatója nem tanított, szerdán pedig a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium közel ötven oktatója nem vette fel a munkát.

Csütörtökön a budapesti Szerb Antal Gimnázium 26, a Teleki Blanka Gimnázium 33, valamint a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum Pesterzsébeti Technikumának négy pedagógusa csatlakozott a polgári engedetlenségi mozgalomhoz.

Az iskolájában egyedül sztrájkoló tanár: „Felnőtt, felelős polgárnak éreztem magam"

Orbán Viktor személyiségét, viselkedésének gyökereit, az őt befolyásoló legjelentősebb hatásokat és fordulópontokat rendszerezi a hvg360 barátok, kollégák, társak, tanárok emlékezései és rengeteg archív felvétel segítségével.

Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2025. április. 06. 19:30

Julie Delpy a HVG-nek: A ragadozók nem olyan embereket vesznek célba, mint én

Ha csődöt mond az amerikai demokrácia, máshol keresne otthont, de Budapesttel még várna, a következő választásig mindenképp. A Mielőtt felkel a Nap Céline-je forgatni azért eljött hozzánk és mert itt van, Julie Delpy beugrott a Puskinba, hogy új rendezése, a Barbárok a szomszédban közönségével találkozzon. A fellépés előtt beszélgettünk iszlamofóbiáról és kiváltságokról, Godard-ról és Linklaterről, Jarmusch-ról és Kieslowskiról.