Vadai Ágnes érdeklődött a belügyminiszternél.
Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció politikusa szerint törvényt sértett Varga Judit igazságügy-miniszter a Pegasus-ügyben azzal, hogy átadta a hivatali vesztegetéssel és más bűnügyekkel gyanúsított Völner Pálnak a megfigyelések engedélyezését. Az ellenzéki országgyűlési képviselő írásbeli kérdésekkel fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez, hogy megtudja, végeztek-e vizsgálatot az Igazságügyi Minisztériumban kialakult szerinte törvényellenes gyakorlat miatt Varga ellen.
Vadai szerint Varga azért sértette meg a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló törvényt, mert abban az szerepel, hogy a nemzetbiztonsági feladatok ellátásakor a külső engedélyhez kötött titkos információgyűjtést a miniszter engedélyezi, parlamenti államtitkára a szaktárca Szervezeti és Működési Szabályzata szerint is csak akadályoztatása esetén helyettesíti. Vadai szerint jogszerűtlen volt a gyakorlat, hogy Völner nem csupán akadályoztatása esetén helyettesítette Vargát, hanem folyamatosan és rendszeresen.
Pintér helyett Kontrát Károly, a belügyi tárca államtitkára válaszolt Vadainak, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok feladataikat az Alaptörvény és a vonatkozó jogszabályok alapján látják el. Kontrát közölte:
amennyiben nemzetbiztonsági kockázat merül fel, a szolgálatok a megelőzés, az elhárítás és a megakadályozás érdekében, a szükséges intézkedéseket megteszik. A szolgálatok tevékenysége nem a nyilvánosság előtt zajlik, így arról nincs lehetőség tájékoztatást adni”.
Péterfalvi a Pegasus-vizsgálatról: A megfigyelések indokai nem tűntek kamunak
Nem igaz, hogy a Pegasus licencszerződése szerint a kémszoftver kizárólag a terrorizmus és a szervezett bűnözés gyanúja esetén vethető be - mondja a hvg360-nak adott interjúban Péterfalvi Attila, a Pegasus-jelentést készítő Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke. Állítja, minden vizsgált esetben alapos volt gyanú.