Hadházy Ákos kérdezte a legfőbb ügyészt a Schadl-Völner-ügyben, a válasz nem túl konkrét, de az kiderül belőle, hogy már 13 gyanúsítottja van a nyomozásnak és hatan vannak letartóztatásban.
A Schadl-Völner-ügy egy fontos, Rogán Antal kabinetminiszterre utaló száláról kérdezte Polt Péter legfőbb ügyészt (képünkön) az ellenzéki győzelem esetén az új kormány korrupcióellenes tárca nélküli miniszteri posztjának várományosa, Hadházy Ákos független képviselő.
Az ellenzéki politikus a kiszivárgott lehallgatási jegyzőkönyvek alapján arra volt kíváncsi: a Központi Nyomozó Főügyészség tud-e már valamit arról, hogy Schadl György állítólag „Tónival, Barbarával és Ádámmal” is találkozott, és egy rejtélyes nagy, „35 éves bizniszt” akart velük elintézni.
Február elején Hadházy külön feljelentést is tett a „Tóni-gate” miatt, mivel szerinte a rendőrség „elfelejtette” a korrupcióval gyanúsított végrehajtó-elnök lehallgatása alapján megvizsgálni, hogy ki lehetett Tóni, Barbara és Ádám.
Hadházy emlékeztette a rendőröket, hogy Rogán Antal minisztert, a feleségét és a Schadl-ügyben már korábban is előkerült kabinetfőnökét pont így hívják, és hogy Rogán pont a Nemzeti Koncessziós Iroda vezetője, amely 35 éves koncessziót is előkészített.
Álláshalmozó és sikeres cégtulajdonos Rogán Antal kabinetfőnöke, akinek Schadl György „varázsolta" a vizsgáit
Nagy Ádám a kabinetfőnökösködés mellett például ott ül a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. felügyelőbizottságában, de övé egy ingatlanos cég is, amely rögtön az első teljes üzleti évében szép nyereségnek örvendhetett.
Polt Péter legfőbb ügyész válasza szerint a nyomozás a vizsgált korrupciós bűncselekményeken túl kiterjed milyen olyan, közvádas bűncselekmény vizsgálatára, amellyel összefüggésben bűncselekmény gyanúját keltő adatok jutnak az ügyészség tudomására.
Vagyis Polt nem adott konkrét tájékoztatást az esetleges találkozóról „Tónival, Barbarával és Ádámmal”, sem a 35 éves bizniszről, de annyit elárult, hogy „ezidáig 13 fő gyanúsítotti kihallgatására került sor, amelyből jelenleg hat személy áll letartóztatás hatálya alatt.”
Nem volt túl konkrét Polt, amikor a szintén ellenzéki Szabó Tímea kérdésére válaszolva közölte, szerinte csupán percepció a Schadl-ügyben, hogy az egyetemi vizsgákat, diplomákat pénzért adták volna, és arra sincs adat, hogy bírókat kívántak megfélemlíteni.
Schadl jött és megmutatta, milyen az, ha a "maffia" és a "politika" összefonódik
A magyar bűnözők évtizedeken át próbálkoztak azzal, hogy hidat építsenek az alvilág és a politika között, de próbálkozásaik kudarcba fulladtak - a legtöbb, amit elértek, az néhány közös kép fontos emberekkel. Aztán jött Schadl György, és a saját kis "végrehajtó maffiájával" megmutatta, hogy kell ezt csinálni. Ezzel mindenképpen történelmet írt.