A fideszes politikus országgyűlési adatlapján két parlamenti cikluson át szerepelt, hogy rendelkezik felsőfokú végzettséggel, miközben ez nem felelt meg a valóságnak.
Kósa Lajos 1990 és 1998 között, két cikluson át úgy tüntette fel magát Országgyűlés honlapján mint akinek egyetemi diplomája van, holott jelenleg sincs neki – derül ki a Debreciner cikkéből. A lap bemutatott egy képernyőmentést is a parlamenti honlap korábbi állapotáról, amelyről az nem derül ki, hogy a fideszes politikus csak abszolutóriumot szerzett – vagyis az összes szükséges tárgyat teljesítette a diploma megszerzéséhez – de a diploma megszerzéséhez szükséges államvizsgát nem tette le.
Kósa friss adatlapján már az abszolutórium szerepel, ám az is olvasható benne, hogy államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége az egyetemi. Felsőfokú végzettséget azonban abszolutóriummal nem lehet igazolni, ahhoz diploma kell, amivel a politikus nem rendelkezik.
A fideszes politikus diplomaügye menetrendszerűen fel-felbukkan a médiában, először 2002-ben írt róla a Népszabadság, akkor Kósa azzal ütötte el a dolgot, hogy sosem állította, hogy lenne diplomája és amúgy is, éppen államvizsgázni készül. A nagy készülődésben meg eltelt azóta húsz év. A történet mostani felbukkanása vélhetően ahhoz köthető, hogy a napokban bukott le az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó, hogy eddigi állításaival szemben, valójában nem rendelkezik felsőfokú végzettséggel. Bangónét ezért a párt ki is zárta soraiból.