A Híd a munka világába program miatt különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények gyanúja miatt zajlik nyomozás.
Múlt pénteken, december 10-én járt volna le a nyomozás a Híd a munka világába elnevezésű program ügyében, amely a romák munkaerőpiaci helyzetének javítására kapott (száz)milliókat, a pénzből azonban az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) sok más nehezen magyarázható tétel mellett drága autókra és egy gellérthegyi villára költött.
Az ügyben 2015-ben indult nyomozás, amelynek során öt embert hallgattak ki, az elsőt 2019. december 10-én. A büntetőeljárási törvény főszabályként az első gyanúsítotti kihallgatástól számított 2 évet szab a nyomozás határidejeként, ezért tette fel a minap azt az írásbeli kérdést Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője Polt Péter legfőbb ügyésznek, hogy
Lassan lejár a határidő! Ugye lesz végre valami eredmény a „Híd a munka világába” program nyomozása kapcsán?
Polt válaszából (pdf) kiderül, hogy a Fővárosi Főügyészség
meghosszabbította a nyomozás határidejét 2022. június 10-ig.
A legfőbb ügyész azt írta: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatósága tovább nyomoz a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények gyanúja miatt.
Arra is emlékeztetett, hogy az ügyben eddig összesen öt embert hallgattak ki gyanúsítottként. Ahogy korábban megírtuk, közöttük egyelőre biztosan nincs ott a program ötletgazdája és levezénylője, a visszaélések idején az Országos Roma Önkormányzatot (ORÖ) vezető Farkas Flórián. A fideszes országgyűlési képviselőt ugyanis mentelmi jog védi, kihallgatásához a legfőbb ügyésznek ki kellett volna őt kérnie a parlamenttől.
Öt éve tart a nyomozás a Híd a munka világába ügyében, de még mindig nem jutott el Farkas Flóriánig
Az 1,6 milliárd forintnyi visszaélés nagy részét akkor követték el, amikor a fideszes országgyűlési képviselő volt a Híd a munka világába programot lebonyolító Országos Roma Önkormányzat elnöke. Az ügyészség az ügy bonyolultságával indokolta, hogy 2016 óta sem sikerült lezárni az ügyet, noha az EU csalás elleni hivatala már három éve részletes jelentést készített a foglalkoztatásra szánt támogatások elsikkasztásáról.