Itthon hvg.hu 2021. december. 07. 07:25

28 millió forintos kárt okoztak azzal, hogy fertőtlenítőszert hamisítottak

A banda kihasználta az emberek félelmét a koronavírus-járvány elején.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

2020. április hetedikén délután igazoltatták a rendőrök azokat a kőbányai lakosokat, akik a gyanú szerint fertőtlenítőszert hamisítottak, majd azután ismerősökön keresztül eladták. A járvány elején többen is vásároltak tőlük, így a házban a rendőrökön kívül mások is keresték a bandát, miután rájöttek, hogy a kézfertőtlenítő, amit kaptak, nem vírusölő – írja a police.hu.

A rendőrök kutatást tartottak a Ladányi utcai házban, ahol nagy mennyiségű alkoholt, glicerint és több mint ezer legyártott, eladásra váró „Antiviral Plus” feliratú flakont találtak. A kőbányai nyomozók a helyszínen elfogták az 53 éves H. Zsoltot és lányát, a 19 éves H. Viktóriát. A férfit és a nőt előállították, őrizetbe vették, és gyanúsítottként hallgatták ki.

A nyomozás során kiderült, hogy a 47 éves B. Erika és ismerőse bízta meg az apát és lányát a „fertőtlenítőszer” gyártásával, ugyanis az 53 éves férfi horgászcsali előállításával foglalkozik.

Társukat, az 51 éves S. Lászlót II. kerületi lakásán fogták el a rendőrök, ismerőse, a 47 éves B. Erika pedig bement a X. kerületi Rendőrkapitányságra, ahol őrizetbe vették, és gyanúsítottként hallgatták ki őket. Lakásuknál, a garázsban 60 liter alkoholt és egyéb anyagokat foglaltak le a rendőrök.

A nyomozók szerint S. László és ismerőse a járvány magyarországi megjelenésekor, március 14-én állapodott meg H. Zsolttal és lányával, hogy kézfertőtlenítőket gyártanak, amit aztán el is adtak ismerősökön keresztül. A csalással okozott kár több mint 28 millió forint.

Az összes gyanúsítottat csalással gyanúsítják, egyedül H. Viktória úszta meg „szabálysértési értékhatárt meg nem haladó értékre bűnszövetkezetben elkövetett csalással”. Az ügy már az ügyészségen van.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.