Több jel is arra utal, hogy Tápiószőlősön és Tápiószelén is lecsaphatott.
Egy hullámzó hidegfront hatására augusztusban több helyen alakultak ki heves zivatarok, viharok, amelyek több helyen kidőlt fákat, leszakított tetőket, vezetékeket hagytak maguk mögött. Az Időkép szerint a károkért a helyenként 90–120 km/h-t elérő szél, légzuhatagok voltak a felelősek, de akadt olyan része az országnak, ahol tornádó állt a pusztítás hátterében.
„Noha a tornádókat nem lehet előrejelezni, és nem lehet megmondani melyik szupercellából fog lenyúlni felhőtölcsér, több paraméter is kedvezően alakult ahhoz, hogy erőteljes, forgó feláramlások alakuljanak ki, melyek magukban hordozzák egy esetleges tornádó kialakulásának lehetőségét is. A fent leírtakra látványos példát szolgáltatott a Tiszacsegénél fotózott, elképesztő struktúrájú szupercella, ami végül nem produkált tornádót.
Több jel utal arra azonban, hogy nyugatabbra kialakult társát már tornádó kísérte, ami Tápiószőlősön és Tápiószelén is földet ért”
– írta a portál.
Mindkét településről érkeztek felvételek. A portál egyik olvasója Tápiószelén készített felvételt a látványos tölcsérről, melyen nem vehető ki egyértelműen, hogy el is érte-e a felszínt.
Egy másik lakos kis területre koncentrálódó károkról számolt be a város központjától nem messze. Ugyanerről a tornádóról készülhetett felvétel korábban Tápiószőlősön is. A települést ért más károkról eddig nem érkezett információ.