Gulyás Lászlótól korábban Áder János és Gulyás Gergely is elhatárolódott.
A napokban zárta le belső vizsgálatát a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) az egyik oktatójával, Gulyás Lászlóval szemben, akit hallgatói panaszoltak be, mert állításuk szerint rasszista, homofób kijelentéseket tett. A hvg.hu több forrásból arról értesült, hogy az intézmény rektora úgy döntött, megválik az oktatótól, ám megkeresésünkre csupán annyit közöltek: az intézmény az értékrendjével összhangban hozta meg döntését, és ennek megfelelően hozott munkáltatói döntéseket.
Diákok szerint rasszista, szexista megjegyzéseket tett egy szegedi egyetemi oktató, vizsgálat indult
A Népszava most azt írja, hogy nemcsak az SZTE válik meg Gulyás Lászlótól, hanem a Magyarságkutató Intézet is, ahol tudományos tanácsadói tisztséget töltött be. Az intézmény főigazgatója azt közölte a lappal, hogy ők is vizsgálódtak az ügyben, és az egyetem döntésének ismeretében mérlegelték, hogy a történteknek legyen-e kihatása a professzornak a náluk betöltött munkájára.
A döntés a következő: a Magyarságkutató Intézet világos értékrendjére való tekintettel mi sem tudunk közösséget vállalni a magát vállalhatatlan megnyilvánulásokra ragadtató egyetemi tanárral, ezért a mai napon kezdeményeztem munkaviszonyának megszüntetését”
– közölte Horváth-Lugossy Gábor (képünkön), aki azt is hozzátette: „a hazai konzervatív történetírás egyik legjelesebb képviselőjének további kutatómunkájához, amelyet a jövőben már intézetünk kereteink kívül fejt majd ki, sok sikert kívánunk”.
Gulyástól, aki március 15-én állami kitüntetést kapott, a köztársasági elnök és a Miniszterelnökséget vezető miniszter is elhatárolódott. Az egyebek mellett a „nemzeti, polgári értékrendet közvetítő publikációi” elismeréseként neki megítélt elismerés visszavonására jelenleg nincs jogszabályi lehetőség. Szél Bernadett javaslattal élt volna ezzel kapcsolatban, de az végül nem került napirendre az országgyűlés igazságügyi bizottságában.