Itthon hvg.hu 2021. március. 05. 07:44

A járvány a metróközlekedést is veszélyezteti

Egyre több munkatárs esik ki betegség miatt a BKV-nál, ha folytatódik a tendencia, leállhatnak a metrók. Az üzemigazgatóságok nélkülözhetetlen munkatársai közül eddig még senkit sem oltottak be.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Február vége óta rohamosan nő a koronavírus fertőzöttek száma a BKV-nál. A Népszava információi szerint tavaly március óta összesen csaknem ezer munkatárs betegedett meg, vagy volt igazolt kontakt személyként karanténban. Az igazolt fertőzöttek száma jelenleg 127 fő, de összesen 179-en vannak karanténban. Már a cég dolgozói között is szedett halálos áldozatot a járvány.

BKV Metró üzemigazgatóságán már kritikus határhoz közelít a koronavírus megbetegedések száma. A lap arról ír, hogy az M2-es vonal központi forgalmi menetirányítói már nem is a havi beosztás szerint dolgoznak, mindig az megy be, aki éppen tud. A Népszava úgy értesült, hogy ha közülük csak néhányan kiesnek, le kell állítani a metróközlekedést.

A központi forgalmi menetirányító mellett forgalmi szolgálattevőből, illetve energetikai diszpécserből is alig néhány tucat van, helyettesítésük 30 százalék feletti létszámkiesésnél nem megoldható, ugyanis nincs belőlük több az országban.

A Népszava hivatkozik egy, a fővárosi önkormányzatnál csütörtökön tartott háttérbeszélgetésre, amelyen elhangzott, hogy a kormány oltási tervéből nem derül ki pontosan, hogy kik azok, akiket speciális munkakörük miatt fontos lenne haladéktalanul beoltani. Kimaradtak például a metróirányítók, Budapest kérte mielőbb oltásukat, ám eddig nem kaptak vakcinát.

A fővárosi kormányhivatal és György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára az oltási munkacsoport vezetőjének kérésére már múlt hét végén leadták a metró- és a villamos-üzemigazgatóságok nélkülözhetetlen munkatársainak listáját. A mintegy száz főből azonban eddig senkit sem oltottak be.

 

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.