Itthon hvg.hu 2021. február. 19. 15:46

Pert vesztett Fekete-Győr András ellen Tóth Csaba MSZP-s képviselő

A zuglói politikus rágalmazás miatt jelentette fel a Momentum elnökét.

Jogerősen is elveszítette a Fekete-Győr András ellen indított rágalmazási pert az MSZP-s Tóth Csaba – írta közleményében a Momentum.

A Momentum elnöke még szeptemberben beszélt az ATV Reggeli Start című adásában arról, hogy milyen akadályokat lát a közös lista állításával kapcsolatban, és milyen kizáró körülmények miatt nem tudna együttműködni bizonyos emberekkel.

Fekete-Győr azt mondta, garancia kell arra, hogy a közös listán nem szerepelnek olyan személyek, akik az elmúlt 30 évben megkárosították a magyar adófizetőket, vagy csalásban, lopásban vettek részt.

A beszélgetés egy pontján a Momentum elnöke elmondta, hogy a zuglói Tóth Csabát nem szeretné a közös listán, vagy a Parlamentben, vagy bármilyen politikai intézmény közelében látni, azonban ha megnyeri az előválasztást, akkor a választói akarat érvényesül.

A bíróság határozata szerint Fekete-Győr András szavai alapján nem egyértelmű, hogy milyen kontextussal kapcsolatban nem szeretné Tóth Csabát a közös listán látni, ebből kifolyólag az MSZP-s politikus keresetét elutasították.

A Momentum egyébként Tóth Csaba körzetében, Zuglóban Hadházy Ákost indítja az ellenzéki előválasztáson. Az MSZP-s országgyűlési képviselő emiatt kritizálta Hadházyt és a Momentumot is, szerdán azt mondta, hogy szerinte ott kellene inkább indulniuk, ahol erős a Fidesz. Tóth Csaba csütörtökön még egy fideszes polgármester által közzétette videóval is támadta Hadházy Ákost.

Hirdetés
hvg360 Dulai Péter 2025. április. 28. 06:30

„2018 volt a fordulópont” – kilőtt a fiatalkorú elkövetők száma Magyarországon, brutálisabbak lettek a lányok

Jobban végzi a dolgát a rendőrség, több eset lát napvilágot? Vagy valóban egyre több a fiatalok, azon belül is a lányok által elkövetett erőszakos bűncselekmény a Covid óta? Molnár István Jenő bűnmegelőzési szakértő szerint a statisztikák csak elsőre tűnnek egyértelműnek és objektívnek, a stigmatizáló jelzőkkel pedig óvatosan bánna, hiszen a Z generáció különösen sok címkét kap. Szerinte nemcsak a szülők edukációja fontos, hanem hogy az iskolában nagyobb figyelmet fordítsanak a mentális egészség megőrzésére.