Visszautasította az emberierőforrás-miniszter, hogy a magyar kórházakban olyan lenne a helyzet, mint tavasszal az olaszországi Bergamóban volt.
Nagyon sok kórházban megteltek az intenzív kapacitások, hiába neveznek ki újabb ágyakat intenzívnek, mert nincs melléjük megfelelő képzettségű szakember – mondta Szabad Zoltán, a Magyar Orvosok Szakszervezetének elnöke korábban a Népszavának adott interjúban. Hozzátette azt is, hogy szerinte már a magyar kórházakban is olyan a helyzet, amilyen annak idején az olaszországi Bergamóban volt.
Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter szerdán, a Kossuth rádiónak nyilatkozva utasította el, hogy a magyar helyzet a bergamóihoz hasonló lenne. A tárcavezető azt mondta, szerinte Szabad Zoltán mondatai politikai nyilatkozatnak tekinthetőek. Kásler kijelentette, hogy az előttünk álló két, két és fél hétben biztosan nem éri el az egészségügy a teljesítőképessége határát.
Orbán: jelenleg 50 százalék az esélye, hogy kitart az egészségügy
"Ha így mennek tovább a dolgok, akkor ötven százalék esélye van annak, hogy a kórházakban el tudjuk látni a betegeket. Nem lehetett tovább várni a döntéseket most kellett meghozni" - mondta a miniszterelnök az M1-en.
A miniszter szerint a korlátozások hatását nem fogjuk olyan hamar érezni, mint az első hullámban, arra legalább egy hónapot várni kell.
Márciusban, a koronavírus-járvány első hullámának idején tragikus állapotok uralkodtak az olaszországi kórházakban. A Sky News stábja Bergamo legnagyobb kórházában forgatott, ahol riportot forgattak.
Videó Bergamo kórházából: "Erre készüljetek!"
Olyan, mint egy háborúban: választanunk kell, hogy kit gyógyítsunk meg - mondta el nyíltan a Corriere által megszólaltatott lombardiai orvos, aki a legfontosabb óvintézkedésként azt javasolja, hogy mindenki maradjon otthon.
Takács Péter, a Szent János Kórház főigazgatója november 8-án a Magyar Nemzetnek nyilatkozva Káslerhez hasonlóan szintén azt mondta, hogy szerinte sincsenek bergamói állapotok a koronavírusos betegeket ellátó magyar kórházakban.