A kormány azt is vizsgálja, hogy a tanároknak és a kisgyerekes családoknak ingyenessé tegyék az internetet a járvány alatt.
Átdolgozzák és újra a parlament elé viszik az egészségügyi törvényt, közölte Hollik István az ATV-n. A Fidesz kommunikációs igazgatója kijelentette, hogy minden szakmai részletben, a vezényléstől kezdve a magánpraxis és kórházi munka összehangolásán át lesz megállapodás.
Minden orvos biztos lehet abban, hogy őket az egész változás csak pozitívan fogja érinteni"
– mondta Hollik, aki hozzátette, hogy jelenleg is zajlanak a tárgyalások a részletszabályozásokról.
A kommunikációs igazgató beszélt arról is, hogy jelenleg vizsgálják, hogy a digitális oktatás miatt a járvány idején ingyenes legyen az internethasználat a pedagógusoknak és a kisgyerekes családoknak.
"Aljasnak érzem, hogy egy ilyen törvényt áttoltak" - Tóth Judit, az orvosszakszervezet alelnöke a HVG Teraszon
Aki egészségügyi pályára lépett, nem egy félkatonai rendszerbe készült, amibe belefér a vezényelhetőség - állítja az orvosszakszervezet alelnöke. Tóth Judit szerint komoly gond, hogy egyeztetés nélkül fogadtak el egy olyan szabályozást, ami több százezer egészségügyi dolgozó és több millió ember életét érinti.
Az Országgyűlés október 6-án fogadta el az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt. E szerint a jövőben állami vagy önkormányzati egészségügyi szolgáltatónál csak ilyen jogviszony keretében lehet majd dolgozni. A törvény egy történelmi jelentőségűnek mondott orvosi béremelésen túl tartalmazza például azt, hogy egy orvos ugyanazon betegség miatt nem láthatja el ugyanazt a beteget az állami és a magánellátásban, büntethetővé teszi a hálapénz elfogadását és adását is, és szigorúan korlátozza a másodállás vállalását.
A Magyar Orvosi Kamara szerint az új törvény "katonákat" csinál az orvosokból, akik az új szabályozás miatt inkább a magánpraxis felé fordulnak majd, a MOK kiemelten bírálta a törvény bértáblával kapcsolatos részét. A Magyar Orvosok Szakszervezete úgy véli, hogy a törvénnyel csapdába csalták az orvosokat, a Magyar Orvosok Szakszervezetének kutatása pedig azt mutatja, hogy megnőtt azon orvostanhallgatók száma, akik elhagynák a pályát vagy külföldön vállalnának munkát az új törvény miatt.
Lantos Gabriella szerint a kormány nagyon sokat kért az orvosi béremelésért cserébe. Az egészségügyi szakértő a hvg.hu Fülke című podcastjében elmondta, hogy az Orbán Viktor által "élet-halál" kérdésnek tartott kétéves átvezénylés lehetőségét ki kell vetetni a jogszabályból, szerinte az hadiállapotokhoz vezet. Lantos szerint az új törvény többek között nem szabályozza világosan, hogy a nőgyógyászok miért kapnak kiskaput, szintén nem sérelmezi, hogy az orvosok ezentúl nem dolgozhatnak több helyen, főleg azért, mert így a kisebb kórházak veszíthetnek, amiket aztán a bezárás fenyeget emiatt.