Itthon hvg.hu 2020. október. 09. 20:11

Orvoshiányt hozhat az állami egészségügyben, de árthat a magánszektornak is a kettő szétválasztása

Nincs elegendő egészségügyi dolgozó az állami- és a magánszektor szembeállításához a magánszolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület szerint.

Kizárólag magánorvosként dolgoznának tovább, és feladnák állami munkájukat – körülbelül 30 orvos kereste meg ezzel az Országos Gerincgyógyászati Központ és Budai Egészségközpont vezetőjét az elmúlt napokban – nyilatkozta a főigazgató, Varga Péter Pál az RTL Híradónak. Az intézmény magánkézben van, de állami ellátást is végeznek.

Magyarországon nincs az állami és a magánszektorra is elegendő egészségügyi személyzet, sem orvos, sem pedig szakdolgozó

– mondta el Leitner György, a magánszolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület elnöke a Híradónak. Szerinte a két szektor mesterséges szétválasztása és szembeállítása mindkettő kárára lesz.

Ha az orvosok ezentúl nem dolgozhatnak több helyen, azzal a kisebb kórházak veszíthetnek – idézi a Híradó azt is, amit Lantos Gabriella egészségügyi szakértő a hvg.hu podcastjában nyilatkozott. Ezeket a kis kórházakat így nem a kormány fogja bezárni, hanem az orvoshiány.

Az orvosok jelentős mértékű, jövőre induló, többlépcsős béremeléséről döntött kedden az Országgyűlés.

Az állami és a magánegészségügyet szétválasztó új rendszerben rengeteg a kérdőjel és a vitatott pont, olyannyira, hogy még a Magyar Orvosi Kamara első reakciója is a tiltakozás volt.

A kormány egészségügyi reformja: a beteg kipihentebb orvossal fog találkozni, csak győzze kivárni

Nem egy-két nap eredménye lehet az orvosi béremelést is tartalmazó törvénytervezet, amelyet hétfőn nyújtott be az Országgyűlésnek a kormány. Az állami és a magánegészségügyet szétválasztó új rendszerben mégis rengeteg a kérdőjel és a vitatott pont, olyannyira, hogy még a Magyar Orvosi Kamara első reakciója is a tiltakozás volt.

Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2024. december. 29. 07:00

És akkor januárban Novák Katalin a mozgás évének nyilvánította 2024-et, aztán történt egy s más

Egész véletlenül tökéletesen beletrafált egykori köztársasági elnökünk, amikor elrendelte, hogy 2024 legyen a mozgás éve: mozgott idén a pártrendszer (egész váratlan irányokba), a GDP-növekedési előrejelzés (magasból a nulla közelébe), a forintárfolyam (hajaj), a világpolitika, és maga Novák Katalin is, jó messzire. Megnéztük a gazdaság és a vállalkozás rovatunkból az év legolvasottabb cikkeinek listáját, és most megmutatjuk, mi érdekelte idén önöket a legjobban.