Balogh Ákos Gergely először beszélt hosszabban a teljesen lecserélt stábbal felálló Indexszel kapcsolatos terveiről, és arról, független lesz-e az újság.
Podcastre ültette össze az Azonnali az Index új főszerkesztő-helyettesét, Balogh Ákos Gergelyt és Urbán Ágnest a Mérték Médiaelemző Műhelytől. Balogh az egész lecserélődött Index legvisszásabb megítélésű figurája, hiszen nemcsak a fiatal jobbos Mandiner főszerkesztője volt, de az ő cége üzemeltette az orbanviktor.hu oldalt, szerkesztette a Fidelitas lapját, és lapszerkesztőként is dolgozott a KESMA alá tartozó nyomtatott Mandinernél.
Balogh először is az Index új stábjának célját vázolta fel: szerinte egy éven belül újra az első számú magyar újság lesznek, folyamatosan bővül a mostani harminc körüli létszám, és az újság egyik legerősebb korszakát vizionálja.
Az újság többek közt miatta is kérdéses függetlenségéről azt mondta, ők nem fognak sokat beszélni függetlenségről, mint amennyit azok emelgetik, akik “sok szempontból nem minden irányból függetlenek”, példaként pedig úgy általában véve a sajtó baloldali és liberális részét hozta fel, majd szubkulturális nyomást emlegetett a 444, és a távozó indexesekkel kapcsolatban is.
Balogh a saját múltjáról is beszélt kicsit, szerinte a Mandiner Tombor András alatt is él és virul, és nem lehet rá azt mondani, hogy unalmas lenne, vagy ne mutatna be különböző nézőpontokat, de az igaz, hogy “sokkal kormánypártibb”.
A beszélgetés legizgalmasabb része valószínűleg az, amikor Vaszily Miklósra kerül a sor: az Indexhez ezer szállal kötődő IndaMedia csoport tulajdonosa korábban levezényelte az Origo kormánypárti fordulatát, az MTVA vezérigazgatójaként is dolgozott, volt szerepe az Echo TV-nél, jelenleg pedig a TV2 elnöke is.
“Az a dehonesztáló értelmezési keret, amiben ő feltűnik mostanában az méltatlan és igazságtalan is” – védte meg Balogh Vaszilyt, a magyar médiaélet “teljesen önálló és nagyon értelmes” szereplőjeként leírva őt, bár azért a végén annyit engedve, hogy vannak erős politikai kapcsolatai.