Itthon hvg.hu 2020. augusztus. 31. 14:00

Megy és marad is a nagykörúti kerékpársáv

Karácsony Gergely főpolgármester kompromisszumos javaslatot tett a nagykörúti kerékpársávok megmaradására. Az biztos, hogy szeptember 1-jével még nem változik semmi.

Nem számolja fel teljesen a Nagykörúton kialakított kerékpársávokat a főváros: Karácsony Gergely főpolgármester olyan átalakítást jelentett be, amely az autósoknak, a kerékpárosoknak és az ott lakóknak is jó lehet.

A Blaha Lujza tér (illetve egészen pontosan a Dohány utca) és a Petőfi híd között kétszer két sávon közlekedhetnek majd az autók, a kerékpársávokat pedig az eddigi parkolósávban alakítják ki. A Dohány utcától a Margit híd felé viszont – a jelenlegi állapotnak megfelelően – 2x1 sáv marad az autósoknak, vagyis a kerékpársáv mellett marad a parkolósáv az autósoknak.

Karácsony azt ígérte, tesznek azért, hogy a körúton könnyebb legyen a haladás a gépjárművek számára. Ennek érdekében járdaszigeteket építenek, így kedvezőbb lehet a lámpaprogram; most sokszor a zebrák lámpája fogja meg a forgalmat.

Balogh Samu kabinetfőnök ezt annyival egészítette ki, hogy a csomópontok előtt változik a közlekedési rend, hogy ne torlódjanak nagyon fel az autók. Ezek a változások „szeptember folyamán” történnek meg – a zömük még a hónap elején –, a héten elindul a kivitelezésük.

Mindez azt jelenti, szeptember 1-jétől a Nagykörúton még a jelenlegi rendszer fogadja a közlekedőket (ami egy kerékpáros és egy autós sávot jelent), ebből állnak át fokozatosan arra, amit Karácsonyék ismertettek.

A főpolgármester azt is elmondta, hogy az Üllői út (és a most részletezett változás) kivételével a többi helyen marad a kerékpársáv, az ugyanis a közlekedés része lesz.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.