Itthon hvg.hu 2020. augusztus. 18. 12:05

Gyurcsány: Nem leszek 2022-ben miniszterelnök

A DK elnöke Facebookon kéri a jövendőbeli szerepével kapcsolatos találgatások befejezését.

Választás 2022
Friss cikkek a témában

"Szolgálni fogom az új kormányt. Ez az ambícióm." – írta közösségi oldalán Gyurcsány Ferenc kedd délelőtt. Gyurcsány korábban is nyilatkozta már azt, hogy nem ambicionálja a miniszterelnöki posztot, keddi posztjában azonban már tovább ment, úgy fogalmazott, hogy

nem leszek 2022-ben miniszterelnök, házelnök és még ki tudja micsoda. Szolgálni fogom az új kormányt.

Szerinte nem az a kérdés most, hogy mi lesz vele, hanem hogy mi lesz Magyarországgal. Mint írja, az országnak új kormány kell, ő pedig ezért dolgozott az elmúlt kilenc évben, és ezért fog a jövőben is. Az új kormányt szerinte nem elég megválasztani, annak sikeresen kell tudnia kormányozni is, ez pedig úgy lehetséges, „ha a kormány mögött erős, egységes, felelős frakciók, pártok állnak”. Gyurcsány a mostani személyével kapcsolatos találgatásokat azért szeretné lezárni, hogy ez ne vesse vissza az ellenzéki együttműködést.

Az egykori miniszterelnök szerepével kapcsolatban azt követően indultak meg a találgatások, miután az ellenzéki pártok megegyeztek abban, hogy minden választókörzetben egy jelöltet indítanak a Fidesszel szemben, arról azonban nem, hogy kik lehetnének a majdani kormány tagjai.

Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom elnöke maga jelentette be, hogy Gyurcsány Ferenc nem kíván semmilyen tisztséget betölteni egy új kormányban, DK-s körökben azonban nagy felzúdulást keltett a kijelentés. Vadai Ágnes, a DK képviselője ezt követően a Facebookon azt írta, hogy "Gyurcsány marad. És vezető szerepe lesz egy új Magyarország megteremtésében. És meg fogja találni a módját. Tudom. Mert ismerem.”

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.