Itthon hvg.hu 2020. augusztus. 07. 17:07

Két államtitkár sem tudott választ adni Tordai Bence kérdéseire

Nem megy a kérdések megválaszolása sem Rétvári Bencének, sem Schanda Tamás államtitkárnak.

Tordai Bence, a Párbeszéd országgyűlési képviselője először Varga Mihály pénzügyminisztert bombázta meg írásbeli kérdésekkel. Azt akarta tudni, hogy

  • Hányan dolgoznak munkaviszonyban ma Magyarországon nyugdíj, nappali hallgatói jogviszony, gyed, valamint gyes mellett?
  • Hány munkavállaló dolgozik a minimálbér és a garantált bérminimum közötti összegért?
  • Hány munkavállaló dolgozik ma havi bruttó 260 ezer forintot meg nem haladó összegért?, illetve
  • Hogyan oszlik meg a munkavállalók bruttó jövedelme?".

A pénzügyminiszter helyett Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára válaszolt, aki válaszadás helyett ismertette a több mint 10 évvel korábbi baloldali kormányzás eredményeit, majd a nemzeti kormány gondolkodását, aminek a középpontjában a munka áll. Az államtitkár a KSH-ra hivatkozva leírta, hogy ismét a 4,5 milliót közelíti a foglalkoztatottak száma és 2010 óta a reálbérek is növekedtek. A fenti kérdéseket nagyvonalúan figyelmen kívül hagyta az államtitkár.

Tordainak Rétvári Bencével az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkárával sem volt szerencséje, ő egy Kásler Miklósnak feltett kérdésre nem adott ésszerű választ. A Párbeszéd képviselője azt kérdezte, hogy "Hány 100 ezer forint alatti összegű öregségi nyugdíjban részesülő nyugdíjas él Magyarországon?".

Egészen pontosan azt szerette volna tudni, hogy

hány nyugdíjas részesül 30 ezer Ft alatti, 30-40 ezer Ft közötti, 40-50 ezer Ft közötti, 50-60 ezer Ft közötti, 60-70 ezer Ft közötti, 70-80 ezer Ft közötti, 80-90 ezer Ft közötti, illetve 90-100 ezer Ft közötti nyugdíjban.

Rétvári is messziről indított a kérdések meg nem válaszolásában, ő a szocialista kormányok nyugdíjpolitikájával kezdte és eljutott a Fidesz-KDNP kormány intézkedéseiig. Mindent próbált belevenni az államtitkár, írt a nyugdíjprémiumról és a rezsiutalványról is, de az Erzsébet-utalványok sem maradhattak ki. Azt is kifejtette, hogy az alacsony nyugdíjnak számos oka lehet.

A trollkodásban Rétvári jutott a legtovább: egy nem kattintható linket tett a válaszba, hogy Tordai figyelmébe ajánlja a KSH számait:

Parlament.hu

Csütörtökön is született egy semmire nem jó válasz ellenzéki képviselő kérdésére: Demeter Márta LMP-s országgyűlési képviselő kényzsermunkások által gyártatott maszkjaira vonatkozó kérdését Sztáray Péter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára egyszerűen úgy értékelte, hogy az ellenzék támadja a védekezésben résztvevőket.

Támadásról írt az államtitkár, amikor arról kérdezték, vettünk-e kényszermunkában gyártott maszkokat

Demeter Márta azt akarta megtudni, hogy vettünk-e ujgur kényszermunkásokkal gyártatott maszkokat, kapott egy semmire sem jó választ.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.