2020. július. 16. 18:18 hvg.hu/MTI Utolsó frissítés: 2020. július. 16. 18:27 Itthon

Emmi: Nem küldünk iskolaőrt oda, ahol nem kérték

A tárca két intézmény esetében cáfolta a Népszava értesüléseit.

Az Erzsébetvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Szakgimnázium, valamint a pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola és Gimnázium is kért iskolaőrt, hiába állít mást a Népszava – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI).

A tárca közleménye szerint az előbbi intézmény már kérte is a helyreigazítást a laptól. Jelezték az is, hogy ha a pécsiek az elmúlt napokban mégis meggondolták magukat, akkor kiveszik őket a programból.

A minisztérium szerdán arról számolt be, hogy az állami intézményfenntartók felmérése, valamint az intézményvezetők kérése alapján 288 köznevelési és 203 szakképzési intézményben indul iskolaőrség. Csütörtökön írta meg a Népszava, hogy értesüléseik szerint több intézmény is akaratán kívül került be a programba.

Már lehet jelentkezni iskolaőrnek, tényleg bruttó 220 ezer lesz a bérük

Egy pomázi és egy békéscsabai iskoláról van szó. Az iskolaőrt kérő összes intézményt térképre tettük, amiről az látszik, hogy Északkelet-Magyarországon viszonylag sok, a Viharsarokban feltűnően kevés iskola igényelt őrt.

A lap több iskolát is megkeresett, amelyek felkerültek a listára, és kiderült: sok igazgatót meglepett, hogy szerepelnek rajta, mert nem is kértek iskolaőröket. Ide sorolták az Erzsébetvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Szakgimnáziumot, illetve a pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola és Gimnázium II. számú tagintézményét. A lap ugyanakkor idézte a békéscsabai Vásárhelyi Pál Szakgimnázium és Kollégium igazgatóját, aki azt mondta, hogy ők nem kérték az iskolaőrséget, erről az intézményről azonban nem írt az EMMI közleménye.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.