Itthon hvg.hu 2020. június. 09. 10:56

Korózs Lajos nem "nyomozgatott" a betegei haláláról nyilatkozó nő után, elhitt neki mindent

Hétfő délután elérhetetlenné tette Korózs Lajos azt a videót, amelyen egy magát mentőápolóként bemutató nő arról beszélt, 10 kórházból hazaküldött beteget ápolt, közülük 9-en pár napon belül elhunytak. Az Országos Mentőszolgálat és egy másik magáncég is közölte, a videón szereplő nő nem dolgozik náluk. Korózs kitart amellett, hogy a videóval nincs baj, állítása szerint csak az Országos Mentőszolgálat érzékenysége miatt tették elérhetetlenné.

Vasárnap jelent meg Korózs Lajosnak, az MSZP országgyűlési képviselőjének közösségi oldalán az a videó, amelyben egy mentőápolóként bemutatkozó nő, N. Athina azt állította: tíz olyan beteg ápolását vállalta, akik a kórházi ágyak felszabadítása miatt kerültek haza, s közülük kilencen nem sokkal később meghaltak, a videóban több történetet részletesen is elmesélt. A beszélgetésen az állításokat alátámasztó dokumentumok nem kerültek elő.

A felvétel már nem elérhető: azután vették le a Facebookról, hogy az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) jelezte: a nő sem az ő dolgozói nyilvántartásukban, sem a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) adatbázisában nem szerepel. (Az OMSZ azért szólalt meg, mert Korózs Lajos a videó felvezető részét a székházuknál forgatta, amiatt tűnt úgy, a nő náluk dolgozik.) Egy magáncég is elhatárolódott a nő szavaitól.

Az MSZP – még a videó törlése előtt – kiállt N. mellett, közleményükben azt írták, hogy a nő egy magánszolgáltatónál dolgozik, egy olyan cégnél, amely már az egészségügyi veszélyhelyzet kihirdetése előtt is évek óta együttműködött az OMSZ-szel.

Mindezek után szerettük volna megtudni Nyakó Istvántól, a szocialisták szóvivőjétől, hogy miért tüntették el a videót, de nem kaptunk tőle választ. Nyilatkozott viszont Korózs Lajos, aki N. Athinával együtt szerepelt az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A politikus azt mondta: azért távolították el a videót – amellyel szerinte „semmi baj sincs”, mert senkit sem akartak megbántani. Az OMSZ érzékenysége miatt döntöttek így.

N. a műsorban sem árulta el, hogy melyik cég a munkáltatója. Csak annyit közölt, hogy egy olyan magántulajdonban lévő mentőszolgálatról van szó, amely 1979 óta működik Magyarországon. Megismételte továbbá azt a kijelentését, amely szerint 43 éve dolgozik mentőként, de sosem volt az OMSZ munkatársa.

A Magyar Nemzet is beszélt N.-nel. Nekik azt mondta, hogy Németországban szerzett egészségügyi végzettséget, és egy német tulajdonú magán-mentőszolgálat alkalmazottja. A cég nevét firtató kérdésre viszont csak annyit válaszolt: a munkáltatója nem kívánja megerősíteni, hogy valóban velük áll munkaszerződésben.

A 24.hu-nak szintén nyilatkozott N. Athina, de nekik sem árulta el, hogy hol dolgozik, mondván, nem kapott engedélyt arra, hogy közölje az információt. Azt viszont elmondta, hogy főállásban végzi a mentő tevékenységet, ami mellett a munkáltatója megbízásából hospice ellátással is foglalkozik. A lap kérdésére azt is hozzátette, hogy 1983-ban mentőtiszti főiskolát végzett Budapesten. Ez viszont ellentmond annak, amit az MSZP videójában állított: abban úgy fogalmazott, hogy 43 éve (azaz 1977 óta) dolgozik mentőként.

Korózst még a videó törlése előtt érte utol a lap, aki azt mondta, hogy semmilyen módon nem ellenőrizte N. hátterét. Arra hivatkozott, hogy a nő az arcát és a nevét is vállalta, ezért

nem „nyomozgatott” utána.

A politikus a cikk szerint úgy tudta, hogy N. eseti megbízással dolgozik mentőként, a hospice ellátásban pedig egyéni vállalkozóként. Az Országgyűlésben is téma volt a videó, Rétvári Bence államtitkár szerint a szocialisták lebuktak a videóval, és bocsánatkérésre szólította fel őket. Az államtitkár szerint a videóval

a politikai igényekhez igazították a tényeket, nemcsak önmagukat téve hiteltelenné, de riadalmat is keltve, egyben rombolva az egészségügybe vetett közbizalmat.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.