Már 272 halottja van Magyarországon a koronavírusnak, az azonosított betegek száma 2500.
Április 26-ára újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 2500 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 10 krónikus beteg, köztük egy 37 éves nő, akinél az extrém elhízást jelölték meg alapbetegségként. Ezzel 272 főre emelkedett az elhunytak száma, 485-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. 927 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 56-an vannak lélegeztetőgépen.
A hétvégén sokan megszegték a kijárási korlátozásokat, 1005 intézkedést hajtottak végre a rendőrök - mondta el Lakatos Tibor az Operatív Törzs tájékoztatáján.
Emelkedő tendenciát mutat a kórházban ápoltak száma - mondta Müller Cecília tisztifőorvos. De továbbra is sikerül a járványgörbét laposan tartani. A védekezés nagyban hozzájárul a járvány kordában tartásához. A főváros és Peste megye a leginkább érintett területek. Magyarországon a fertőzöttek valamivel nagyobb része nő, mint férfi. Más országokkal nincs igazán értelme összevetni a magyarországi számokat, mert minden országban máshogy zajlik a járvány. Az elhunytak legtöbbjének volt valamilyen alapbetegsége, de a magyarországi statisztikákban alapbetegségtől függetlenül a koronavírus áldozataiként tartják őket nyilván.
A vasárnap az legyen vasárnap, kapcsoljuk ki néha a tévét, a telefont, legyenek számunkra vírusmentes percek - ajánlotta a tisztifőorvos. A sok járványhír ugyanis nyomasztó tud lenni.
A korlátozásokat csak fokozatosan, a járvány kiterjedtségét, illetve a szomszédos országokban tapasztalható helyzetet figyelembe lehet feloldani.
Számos olyan eset és helyzet van, amikor egy embert több alkalommal tesztelnek - mondta el Müller Cecília kérdésre válaszolva.
Rémhírterjesztés miatt már több eljárást indítottak, sőt több esetben már az elkövetőt is megtalálták.
Aki rosszul érzi magát, hívjon mentőt, ne várjon - tanácsolta a tisztifőorvos. Magyarországon még senki sem halt meg otthonában a vírus miatt.
A vírus fertőzőképessége alapján egy fertőzött átlagosan 2-3 másik embert fertőz meg a WHO információi alapján.
A korlátozó intézkedéseknek köszönhetően Magyarországon a vírus reprodukciós rátája régóta egy alatt van,
vagyis egy beteg átlagosan egynél kevesebb másik embert fertőz meg - mondta el Müller Cecília.
Az önkormányzati korlátozásoknak a járvány terjedésének lassítása a céljuk. A polgármesterek eddig jól éltek a korlátozások bevezetésével.
Az extrém túlsúlyosság többlet kockázatot jelent, megterheli ugyanis a szervezetet. Az orvosi, fizikai beavatkozások is nehezebbek a túlsúlyos embereknél.
Eddig nem volt indokolt az idősek vásárlási idősávjának szigorítása, május 3-tól alapvetően az intézkedések lazítása kezdődhet, de az idősek elkülönítése a fiatalabbaktól továbbra is fontos lesz.