Itthon hvg.hu 2020. március. 12. 15:13

Budapest múzeumokat, könyvtárakat, színházakat és mozikat zár be

Karácsony Gergely tett bejelentést csütörtökön.

A városnak működnie kell, ez pedig a közösségi közlekedés működtetésével tudják megteremteni – mondta Karácsony Gergely főpolgármester. Emlékeztetett, hogy szerdán felfüggesztették az első ajtós felszállást a buszoknál, péntektől pedig megszűnik a jegyárusítás a járatokon, a buszsofőröktől már nem lehet jegyet venni.

Karácsony szerint nagy kockázatot jelent a reggeli csúcsforgalom. Arra kérik a kormányt, hogy központi intézkedés keretein belül tegye lehetővé a rugalmasabb munkavégzést, hogy ezzel is enyhíteni tudják a reggeli csúcsforgalmat. A magáncégeket is arra kérik, hogy legyenek partnerek abban, hogy a lehető legtöbb alkalmazottnak biztosítsák a home office-t. A kormánytól szeretnének kérni egy tervet a közösségi közlekedésre, ami a MÁV vagy a Volán járatait érinti.

A főváros egyeztetett a kulturális intézmények vezetőivel, már tegnap tájékoztatták az intézményeket, hogy fel kell függeszteni az előadásokat – mondta Karácsony Gergely.

Ugyanígy nem lehetnek előadások a fővárosi fenntartású mozikban sem. Karácsony kitért rá, hogy nem szeretnének kiskapukat keresni, hogy például egy mozi tarthat-e előadást 99 főnél, 101-nél pedig már nem.

Nem lesz látogatható a Szabó Ervin könyvtár egyik fiókintézménye sem, és a fővárosi fenntartású múzeumok sem.

A rendkívüli helyzetet tekintve a kormány útmutatása szerint járnak el, így a veszélyhelyzet is addig marad fenn Budapesten, amíg a kormány azt vissza nem mondja.

Tüttő Katta főpolgármester-helyettes hozzátette, a fővárosnak van saját pandémiás terve, ahogy a közfeladatot ellátó vállalatoknak is – a BKK, az FKF, a Fővárosi Vízművek, a Fővárosi Csatornázási Művek. Ezek a vállalatok a jövőben is biztosítják a közfeladatokat, hogy mindenhol legyen fűtés, takarítás – mondta.

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz 2024. december. 22. 20:00

"Mi csak a gyümölcs ízét tudjuk megőrizni": a magyar szörpforradalom egyik bölcsőjében jártunk

Addig gépesítünk, amíg az nem megy a minőség rovására, vallja Galajda Péter, aki azért kezdett el szörpöt gyártani, mert nem talált megfelelőt a piacon. A Mayer szörp mára az egyik legismertebb prémium élelmiszer lett, ahol ugyan mindig van a polcon a nagymama főzetét idéző eperszörp, de kísérleteznek chilivel és kaporral is.