Itthon hvg.hu 2020. március. 07. 17:20

Megszólalt a rendőrség a karantént elutasító irániakról

Az egyenruhásoknak sikerült meggyőzniük a két embert, hogy menjenek be a kórházba.

Ahogy korábban megírtuk, Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője sajtótájékoztatón arról számolt be: a rendőrségnek is ki kellett szállnia Budapesten, mert két iráni állampolgár nem volt hajlandó eleget tenni egy hivatalos járványügyi határozatnak.

Lakatos emlékeztetett: ez a járványügyi szabályok megsértése, amit a büntető törvénykönyv tartalmaz, és jelezte, hogy ha a két iráni továbbra sem működik együtt, a rendőrség viszi őket karanténba, és büntetőeljárás indul ellenük.

Ha azok, akik szándékos magatartásuk miatt megfertőznek valakit, akkor akár súlyos testi sértés miatt is felelhetnek. Abban az esetben, ha haláleset történik halált okozó testi sértés miatt vonják őket felelősségre – tette hozzá a rendőr ezredes.

Kérdéseinket elküldtük a Budapesti Rendőr-főkapitányságnak, amely később közleményt adott ki az ügyben a kormányzati tájékoztató oldalon, a Koronavirus.gov.hu-n.

Azt írták: "A kontaktuskutatás során járványügyi felügyelők keresik fel azokat, akik igazoltan új koronavírussal fertőzött betegekkel kerültek közvetlen kapcsolatba. Erre került sor – többek között – 2020. március 7-én kora délután Budapesten. A Budapest VIII., Corvin sétány egyik lakásában két iráni állampolgár nem kívánt eleget tenni Budapest Főváros Kormányhivatala VI. Kerületi Hivatala Népegészségügyi Osztály azonnal végrehajthatóvá nyilvánított határozatának, amely arra tartalmazott kötelezést, hogy mentővel a Szent László Kórházba szállítsák őket.

A helyszínre érkező rendőrök rövid időn belül meggyőzték a fiatal nőt és férfit, hogy szálljanak be a mentőgépjárműbe. A mentők elszállították mindkettőjüket, vizsgálatukra a kórház járványügyi elkülönítésre kialakított részlegén kerül sor."

(Képünk illusztráció.)

Hirdetés
Itthon Dobszay János 2025. április. 03. 12:03

Minek ide nemzetközi büntetőbíróság? Nekünk ne mondja meg senki, kit üldözzünk, kit ne!

A kormány úgy döntött, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból – közölte Gulyás Gergely. Az „ünnepélyes” bejelentés időzítése nem véletlen: a Budapesten tartózkodó Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen – háborús és emberiesség elleni bűncselekmények gyanújával – tavaly ősz óta nemzetközi elfogatóparancs van érvényben. De ki lehet-e lépni egy olyan szerződésből, ami soha nem is lett a magyar jogrendszer része?