Itthon hvg.hu 2020. március. 04. 13:22

Pártot alapított Szanyi Tibor

A volt szocialista politikus már az MSZP-ből való kilépésekor azt mondta, hogy nincs jelenleg igazi baloldali tömörülés. Most színre lép az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom.

A volt MSZP-s politikus mozgalmából, az IGEN-ből és a Magyar Szolidaritás Mozgalomból megszületett egy új baloldali párt, az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom – írja a Mandiner.

A formációt decemberben alapították, a bejegyzési kérelem februárban futott be a bíróságra, március végén jegyezhetik be őket. A párt leendő elnöke Huszti Andrea, a Magyar Szolidaritás Mozgalom szervezeti igazgatója lehet, aki korábban a Bajnai Gordon-féle Együttnek is alapítója volt.

A Mandiner úgy tudja, hogy a párt alakuló kongresszusát május elején tartják majd.

Szanyi Tibor januárban jelentette be, hogy megszüntette tagságát a Magyar Szocialista Pártban. Akkor azt mondta, hogy "őrületes baloldali vákuum keletkezett Magyarországon, jelenleg nincs egyetlen valódi baloldali tömörülés sem, csak neoliberális pártok működnek, holott ebben a társadalomban ma is sokan, sok fiatal is kifejezetten baloldali érzelmekkel és meggyőződéssel bír, így joggal igényli ezek hiteles politikai képviseletét”.

A kudarcos európai parlamenti választás utáni választmányi ülést követően, párton belüli nyílt levélben ment neki az MSZP-nek Szanyi, miután a testület is rábólintott, hogy Ujhelyi István legyen az EP-képviselő. A levélben hosszan szapulta a pártot, aminek az lett a következménye, hogy az MSZP felfüggesztette a párttagságát, majd megrovást adott neki. Szanyi akkor még az MSZP-n belül képzelte el a mozgalmát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.