Annyira megdrágultak az építőipari beruházások, hogy az Egészséges Budapest Program 55 milliárdjának a pótlására mehet el az atlétikai világbajnokságért cserébe kapott pénz jelentős része.
Áremelések vihetik el a főváros 50 milliárdos egészségügyi extrapénzének egy részét – írja a Népszava pénteki száma.
Öt év alatt 50 milliárd forintot kapnak a fővárosi kerületek a járóbeteg-ellátás fejlesztésére a kormánytól azért cserébe, hogy Budapest hozzájáruljon az atlétikai világbajnokság megrendezéséhez, illetve az atlétikai stadion felépítéséhez.
Az összeg papíron duplázást jelent, mert az Egészséges Budapest Programmal (EBP) 2021-ig 55 milliárd forintot költene a kormány a budapesti, illetve a Pest megyei járóbeteg-ellátás fejlesztésére. A plusz 50 milliárd felhasználásáról még nem tudni konkrétumokat, de Gulyás Gergely ígérete szerint még idén megjelenik az a rendelet, amiből kiderül, hogy a kormány egyes kerületek közül mihez ad több forrást. Az egyes projektekről Fürjes Balázs Budapestért és a fővárosi agglomerációért felelős államtitkár maga kérte be a polgármesterektől az információkat.
A lapnak Gilly Gyula egészségpolitikai szakértő arról beszélt, hogy az EBP-ben tervezett projektek építési költségei biztosan jelentősen magasabbak lesznek majd: tucatnyinál is több szakrendelő fejlesztése drágulhat az építési költségek legalább 30 százalékos növekedése miatt. Gilly azt mondta, ez elviheti a főváros által kért 50 milliárd forint jelentős részét, bár azt is hozzátette: jó, hogy megjelent ez az igény, mert így a költségnövekedésre lehet fedezet.
* * * Személyi hitel, ha rövid időn belül pénzre van szükség
Előfordul, hogy hirtelen nagyobb összegre van szükségünk – pl. lakásfelújítás, autóvásárlás –, ebben a helyzetben a személyi kölcsön lehet az ideális megoldás, ugyanis akár egy héten belül a számlánkon lehet a szükséges összeg. A Bankmonitor személyi kölcsön kalkulátorával pár perc alatt kiválasztható a legkedvezőbb hitelajánlat.