Itthon hvg.hu 2019. december. 19. 19:19

Tízmilliós támogatást ad az újbudai szakkollégiumoknak a XI. kerületi önkormányzat

Így reagáltak arra, hogy a kormány kevesebb támogatást ad a CEU mellett kiálló intézményeknek.

Az ELTE Illyés Sándor Szakkollégium egyik öregdiákja írta meg vasárnap a Facebookon, hogy kevesebb támogatást kaptak azok a szakkollégiumok, amelyek 2018-ban kiálltak a CEU mellett.

A tíz intézmény 2018-ban egymillió forint feletti támogatást kapott a Nemzeti Tehetségprogram keretében. Idén viszont csak azok a szakkollégiumok kaptak egymillió forint alatti összeget, amelyek tagjai voltak a közös nyilatkozatnak.

A hírre reagálva a XI. kerület köznevelésért felelős alpolgármestere, Orosz Anna és Daam Alexandra, az újbudai Momentum frakció vezetője kezdeményezésére Újbuda képviselőtestülete napirendre tűzte, hogy 2020-ban 10 millió forint értékű pályázati támogatást biztosítsanak a kerületben működő szakkollégiumoknak.

Az előterjesztés nagyobb vitát váltott ki a testületben, végül 3 fideszes tartózkodás mellett 22 igen szavazattal támogatták a képviselők.

„Budapest XI. kerületében működő szakkollégiumok több száz egyetemistának biztosítanak otthont, ezen intézmények fontos részét képezik az újbudai egyetemváros közösségének. A Momentum és a kerületi vezetés számára kulcsfontosságú, hogy a szakkollégiumok a jövőben is zavartalanul folytathassák tevékenységüket” – írta közleményében a párt.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.