A portálnak azonnali és rendszeres támogatásra van szüksége, hogy biztosítsa a jövőjét.
Adománygyűjtő kampányba kezd a Mérce, hogy így biztosítsa a 2020-as működését. A portál közleményében azt írja, összesen 3 millió forint azonnali támogatásra és havi 500 000 forint rendszeres havi támogatásra van szükségük. A bajok mértékét az úgynevezett Bajométerrel szemléltetik.
„Most az a tét, hogy meg tudjuk-e őrizni azt a Mércét, amit megszoktatok, sőt akár bővülni, fejlődni is tudunk-e. A Mérce, minden híre teljes terjedelemben ingyenesen érhető el, az oldalon nincsenek fizetett reklámok, és befektetők sem állnak mögöttünk. Egyesületi formában működünk, és függetlenségünket az olvasók támogatása garantálja. Szükségünk van azokra az olvasókra, akik társaink tudnak lenni a bajban és hozzájárulnak, hogy jövőre is működhessünk” – írják.
A közlemény szerint a Mérce rendszeres támogatásainak összege január óta 22 százalékkal csökkent, az év első tíz hónapjában pedig feleannyi egyszeri támogatás érkezett be, mint tavaly. A portál egyéves működéséhez 11 millió forint egyszeri adományra és havi másfél millió forintnyi rendszeres támogatásra lenne szükségük.
A Bajométer mutatója jelenleg a „Nagy bajnál” áll, közel a „Csődhöz”.
A Mérce 2015-ben kezdett professzionalizálódni, 2017-ben vált portállá az addig blogként működő odal. Jámbor András főszerkesztő a múlt héten jelentette be, hogy távozik a portál éléről, az új főszerkesztő korábbi helyettese, Diószegi-Horváth Nóra lett.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel