Aránytalanul drágák a belépőjegyek, és kevés a szolgáltatás, amit igénybe lehet venni.
Október elején nyílt meg a II. kerületben az újonnan épített Gyarmati Dezső Uszoda, amely azonban más, Budán elérhető uszodákhoz képest aránytalanul drága, ráadásul egyelőre alig használható benne valami – írja az Index.
Az uszoda több mint 7 milliárd forintba került, a költségek nagy részét, mintegy 6,4 milliárd forintot az állam adott, a fennmaradó részt a II. kerület önerőből finanszírozta. Az eredeti tervekhez képest negyven százalékkal nőtt a beruházás költségvetése, Láng Zsolt a kerület most leváltott polgármestere ezt a műszaki paraméterek megváltozásával, az anyagárak és a munkadíjak növekedésével, valamint a szakemberhiánnyal magyarázta.
Az uszoda alapkövét a tavalyi országgyűlési választások előtt rakták le, majd a létesítményt az idei önkormányzati választások előtt avatták fel. Hiába vártak azonban a környéken élők évtizedek óta egy uszodára, egyelőre nem teljes az örömük, mert egy felnőtt napijegy 4200 forintba kerül (II. Kerület Kártyával 3800 forint), míg a diákoknak és nyugdíjasoknak 2500 forintba (II. Kerület Kártyával 2200 forint). Összehasonlításképp: a második legdrágább budai uszodabelépő a MOM Sportban van, oda 3600 forint a felnőtt napijegy, de több szolgáltatást is kapnak ezért az úszni vágyók, míg például a Császár-Komjádiba 1800 forintért lehet menni úszni.
A Gyarmati Dezső Uszodába van kétórás jegy is, amellyel december végéig egész nap bent lehet maradni, ez a felnőtteknek 2400 forint, diákoknak és nyugdíjasoknak 1700 forintba kerül, de az éves bérletet csillagászati áron kínálják: 480 ezer forintért, míg a XI. kerületi Nyéki Imre Uszodába például 150 ezer forintért lehet már éves bérletet venni.
Az új uszodában három medence van: egy televíziós közvetítésre alkalmas, FINA-szabályoknak megfelelő, tízpályás, 50×25 méter vízfelületű fedett versenymedence, 220 centiméteres vízmélységgel; egy 20×10 méter vízfelületű tanmedence, 80-120 centiméteres vízmélységgel; és egy kültéri, 21×33,3 méter vízfelületű medence, 200 centiméteres vízmélységgel.
Ezekből azonban egyelőre mindössze a fedett nagy medence használható, és annak is csak a fele, mert a másik felét az oktatási csoportok számára tartják fenn.
Az uszodában nincs szauna sem, az időközben megemelkedett költségek miatt ugyanis az erről szóló pályázatot már nem támogatta a Magyar Vízilabda-szövetség.
Az uszoda vezetésére felkért Drávucz Rita világ- és Európa-bajnok vízilabdázó a lap kérdéseire azt válaszolta, hogy "egy új uszoda élete, kiemelten az első hónapokban folyamatos kialakítás mellett történik", és hogy a felvetett lakossági igények a vezetést is foglalkoztatják, ezekről folyamatos egyeztetések folynak jelenleg.