A háború utáni zsidó árvaházak lakói találkoztak egy összejövetelen, többen régi ismerősökre is bukkantak a résztvevők között.
Budapesten találkoztak egymással újra olyan holokauszttúlélők, akik árva vagy félárva kisgyermekként zsidó hitközségek budapesti és vidéki gyermekotthonaiban éltek a második világháború után.
1944 és 1948 között a magyar zsidó hitközségek a Joint támogatásával több ezer árvát fogadtak be a 34 budapesti és 10 vidéki zsidó gyermekotthonba, Budapesten kívül Algyőn, Békéscsabán, Csornán, Debrecenben, Deszken, Győrben, Lillafüreden, Pécsett és Szegeden is működtek ilyen árvaházak.
Két korábbi, egy 1995-ös és egy 2014-es találkozó után most a Nácizmus Üldözötteinek Országos Egyesülete szervezett ismét összejövetelt az árvaházak egykori lakóinak, hogy elmondhassák történetüket. A szervezet közlése szerint ma már csak mintegy hetvenen élnek közülük, de szeretnék az egykori növendékek gyerekkori történeteit egy kötetben is közreadni.
A Bálint Házban rendezett találkozón többen elmesélték a családjuk történetét, és többen régi ismerősökre bukkantak a résztvevők között.