Itthon hvg.hu 2019. augusztus. 28. 15:58

Budapesten nemsokára elkészül, Bécs most mondott le egy új nemzeti stadionról

Az osztrákok úgy számolnak, az ezzel járó költségeket nem lehet kitermelni.

Itthon rohamtempóban épül az új Puskás Stadion, csak néhány ezzel kapcsolatos hír a közelmúltból:

November 15-re készül el a tervek szerint, a 2020-as Európa-bajnokság mérkőzéseit már itt rendezik meg.

Közben Bécsben úgy döntöttek, nem építenek fel egy új futballarénát, mivel úgy számolnak, az ezzel járó költségeket nem lehet kitermelni. A Népszava idézi a Kurier című napilapot, ott az osztrák főváros sporttanácsosa, a szociáldemokrata Peter Hacker azt mondta:

Nem épül új nemzeti stadion Bécsben.

Több éves vita végére került ezzel pont, ugyanis az osztrák labdarúgó-szövetség szorgalmazta, hogy vagy korszerűsítsék az ország legnagyobb focipályáját, a Práterben lévő, 50865 férőhelyes Ernst Happel Stadiont vagy építsenek egy új, nagyobb arénát. A szövetség tavaly még támogatást kapott a beruházáshoz Heinz-Christian Strache alkancellártól, aki sportminiszteri minőségében hangoztatta, hogy a bécsi világvárosnak szüksége van egy új népstadionra. Strache azóta megbukott, s most a sportlétesítmény ötlete vele tűnik el a süllyesztőben.

Hacker szerint 300-400 millió euróba (96-128 milliárd forint) kerülne egy olyan stadion, ahol európai kupadöntőket lehetne rendezni. A stadion élettartama számítása szerint 50 év lenne, ennyi idő alatt 5 kupadöntőt rendezhetnének benne. „Öt meccsre ilyen irtóztató összeg? Akkor inkább televízión nézzük a küzdelmet, s a pénzt tömegsportra és a gyerekeink sportolására fordítjuk. Igazán kiterjedt tömegsport nélkül nincs élsport” – fogalmazott. De nem zárkózott el a meglévő aréna fejlesztésétől. Úgy stadion azonban nem lesz.

Ha már stadionok, mindenképp olvassák el ezt a cikkünket:

Stadionavatás Szegeden: 14 milliárdból ugrik a püspök fekete párduca

Kiemelt képünkön az épülő Puskás. Nem Bécs, Budapest. Kép: Máté Péter / HVG

Hirdetés
Gazdaság Fülöp István 2024. december. 27. 12:00

Egy friss tanulmány példákkal bizonyítja, hogy terel, elhallgat és valótlanságokat állít a kormányzat és az akkugyárak is a kockázatokról

„Iparbiztonsági kockázatok a magyar akkumulátorgyártásban és az ezzel kapcsolatos kommunikáció” címmel átfogó elemzést tett közzé Éltető Andrea, a KRTK Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa, amelyben a magyar akkumulátoriparral kapcsolatban rámutat az iparbiztonsági kihívásokra, a lakossági tájékoztatás hiányosságaira és a civilek elhallgattatására is.