A felcsúti Pancho Aréna volt az első NER-stadion, a 27. a Spartacusé lesz, ha végre átadják. A kormány válogatás nélkül szórta a közpénzt, szinte minden olyan egyesület új stadiont kapott, amelyik megfordult az NB I-ben, sőt sok másodosztályú csapat is.
Amit megtesznek, váratlanul teszik, amit előre jeleznek, az legtöbbször nem történik meg. Határidőre soha. Az ország harmada által messze tekintő államférfinak, ha nem szent gurunak tekintett kedves vezető tényállításai a legritkább esetben felelnek meg a tényeknek. Vélemény.
Olaszország nem kapja meg március végén a helyreállítási alapból neki járó 19 milliárd eurós részletet, mert Brüsszel nem helyesli a költési célok egy részét – köztük a stadionokat.
Tovább hízik az új budapesti atlétikai stadion költségvetése. A kormány most 35 milliárd forinttal egészíti ki az eddigieket, az összköltség így már eléri a 238 milliárdot.
Szomorú napja volt a magyar futballnak 2021. december 24. A kormány ugyanis – a Nemzeti Sport indoklása szerint meghallva a pécsiek kívánságát – úgy döntött, mégsem építi meg a város új stadionját, így még mindig a régi stadion lelátóin lehet majd nyomon követni, hogy mennyire tud előre lépni a PMFC az NB II tizedik helyéről. Pedig a becslések szerint akár 22 milliárd forintot is el lehetett volna költeni az arénára. Szerencsére a magyar másodosztályban és még alacsonyabb szinteken így sincs hiány drágán megépült csillogó-villogó stadionokból, sőt még most is épül új, így aztán az NB II rajongói a liga színvonalához méltó létesítményekben követhetik az eseményeket.
A mindennapos testnevelés megmaradna, a cégek továbbra is felajánlhatnák a társasági adójukat sportcélra, de új stadionokat nem építene az állam, ha az ellenzék nyerné a választást.