Porkoláb Zsolt nem vonult be a börtönbe, pedig meg kellett volna kezdenie a büntetését.
Nem vonult be büntetése letöltésére a befolyással üzérkedés miatt három év szabadságvesztésre ítélt Porkoláb Zsolt, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) volt főtisztje – írja a Magyar Nemzet.
A lap azt írja, Porkoláb ellen elfogatóparancsot adott ki a Fővárosi Törvényszék büntetés-végrehajtási csoportja.
A volt rendőrtisztet és bűntársát, Labanc Ferencet, a BRFK egykori főnyomozóját idén januárban befolyással üzérkedés és önbíráskodás kísérlete miatt három-három év szabadságvesztésre ítélték másodfokon. Porkoláb esetében az ítélet szó szerint megegyezett az elsőfokú ítélettel, így esetében a büntetés jogerőre emelkedett, várhatta a börtönbehívóját, ami június közepére meg is érkezett.
A volt főtiszt azonban megszökött, a fejvadászok szerint azonban előbb-utóbb fel kell bukkannia, lévén súlyos cukorbeteg, és gyógyszerekre van szüksége a folyamatos kezeléshez.
Labanc Ferenc esetében a másodfokú ítélet apró részletekben eltért az elsőfokútól, így ő a Kúriához fordult. A felülvizsgálati kérelméről még nem született a döntés, de ez egyébként nem halasztó hatályú, s mivel az egészségügyi problémái miatt kérelmezett büntetésvégrehajtás-halasztást elutasították, várja a börtönbehívóját. A lapnak azt is mondta, hogy be fog menni a börtönbe, de ha elutasítják a felülvizsgálati kérelmét, az Alkotmánybírósághoz fordul védőjével.
A BRFK két volt főtisztjét 2014 augusztusában a Terrorelhárítási Központ kommandósainak közreműködésével fogták el a nyomozó ügyészek. A Fővárosi Törvényszék első fokon tavaly nyáron többrendbeli zsarolás, befolyással üzérkedés és önbíráskodás kísérlete miatt ítélte el őket. A vádirat és az ítélet szerint az első- és másodrendű vádlott – Porkoláb és Labanc – érdekeltségébe tartozott egy magánnyomozásra és követelésbehajtásra szakosodott vállalkozás, ügyfeleiknek pedig nemegyszer azt állították, hogy rendőri múltjuk révén a különböző adóhatósági és büntetőeljárások nem nyilvános adataihoz is hozzájuthatnak, illetve az eljárásokat befolyásolni is tudják. A megbízóiktól az előleget beszedték, a vállalt tevékenységet azonban – bár sok esetben annak látszatát keltették – ténylegesen nem végezték el. A sikerdíjról ennek ellenére nem voltak hajlandók lemondani.