Itthon hvg.hu 2019. augusztus. 07. 14:29

Rendkívüli közgyűlést hív össze az MTA

November végére vagy december elejére. Az akadémiai kutatóhálózatot átvevő Eötvös Loránd Kutatási Hálózat viszont már szeptemberben átveszi az MTA hálózatát.

Villámgyorsan, már szeptembertől átveszi az új kutatói szervezet az MTA hálózatát, írtuk szerda délelőtt. Ettől féltek a kutatók.

A hvg.hu-hoz eljutott Lovász László akadémiai elnök augusztus 6-i levele, amit az MTA nem akadémikus közgyűlési képviselőnek írt, és amiben az áll, hogy:

az MTA működését érintő törvény kapcsán, valamint az ehhez kapcsolódó feladatok tárgyában rendkívüli közgyűlést tervez összehívni az elnök.

Az időpont várhatóan november 27-e vagy december 2-a lesz, a pontos időpontról később tájékoztat majd Lovász. Levelében leírt azt is, hogy „az Alapszabály szükséges módosítását előkészítő munka elindult”.

A tervek között szerepel az is, hogy kidolgozzák a korábban már bejelentett „MTA Kiválósági Intézet” cím elnyerésének feltételeit. Lovász László a levelét azzal zárja, hogy mindenkit arra kér, elfoglaltságait, külföldi útjait úgy tervezze meg, hogy

Akadémiánk életének ezen kiemelten fontos eseményén feltétlenül részt tudjon venni.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.