Itthon hvg.hu 2019. július. 18. 16:14

Áder János aláírta a köznevelési törvény módosítását

Legalábbis a parlament honlapja szerint. A Köztársasági Elnöki Hivatal még nem kommentálta.

A parlament.hu állapotjelzése szerint ma Áder János aláírta a köznevelési törvény módosítását – vette észre a Mérce. A Köztársasági Elnöki Hivatal még nem kommunikálta a döntést, kérdéseinket elküldtük a sajtóosztály részére, amint válaszolnak, frissítjük cikkünket.

A köznevelési törvény módosítását a múlt héten fogadták el az Országgyűlésben.

Amire ezt követően számítani kell:

  • a magántanulókat egyéni munkarendben tanulókká nevezik át,
  • arról innentől nem az adott iskola igazgatója, hanem az állam dönt, ki lehet ilyen tanuló,
  • az iskolaigazgatók kinevezésének véleményezési jogát elveszik a tantestületektől és a szülőktől, és
  • nehéz helyzetbe kerülnek az alternatív iskolák.

Civilek már korábban bejelentették, hogy augusztus 31-én, a Kossuth téren tiltakoznak a törvény ellen. A szervezők szerint a törvénymódosítás ellehetetleníti az alternatív iskolák működését.

Gulyás Gergely korábban azt mondta, egy fontos részletkérdés tekintetében változtatott csak a kormány, meghagyják a szóbeli értékelés lehetőségét – az Oktatási Hivatal engedélyével –, ez az alternatív iskoláknak engedmény, többek között a Waldorf-iskoláknak.

De ettől függetlenül megnehezül az alternatív iskolák helyzete, erről itt írtunk:

Újabb iskoláknak menne neki az Orbán-kormány

Ijesztően hangzik az alternatív iskolákra nézve a köznevelési törvény módosításához benyújtott újabb passzus, de szakértők szerint a jogszabály annyira zavarosra sikeredett, hogy még nincs minden veszve. A változtatások okait sem értik: eddig is kaphattak osztályzatot a diákok, eddig is a NAT-hoz igazodtak a tanterveik, és biztosított volt az átjárhatóság.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.