Itthon hvg.hu 2019. június. 26. 09:46

Márki-Zay: A testi fenyítés nem gyerekbántalmazás, a válás több kárt okoz

Szó sem volt gyerekbántalmazásról, hiszen a testi fenyítés nem gyerekbántalmazás – írta a hódmezővásárhelyi polgármester.

A Facebookon magyarázkodik Márki-Zay Péter, miután a média felkapta a nyilatkozatát arról, hogy a testi fenyítésnek is szükségét érzi. Mint írta, azt érzi most komoly tévedésnek, hogy a rádióinterjúja felvétele alatt az erről szóló kérdést nem törölték vagy vették újra.

A hódmezővásárhelyi polgármester a lényegi kérdésben nem változtatott a véleményén.

A testi fenyítés számomra egyáltalán nem azonos a gyermek bántalmazásával

– írta.

Szerinte "a gyermekeket a legtöbb ártalom nem egy fenékre ütéssel éri, hanem például a válással, szeretethiánnyal, a mindent ráhagyó neveléssel". De azt is hozzátette: "Elfogadhatatlan számomra a gyerekek bántalmazása, ugyanúgy, ahogy a válás és az abortusz is". Mindhárom esetre igaznak tartja azt viszont, hogy a társadalmi normák nem esnek egybe az ő személyes meggyőződésével.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.