Sűrű homály fedi a kormányzati igazgatásról szóló, tavaly decemberben elfogadott törvény végrehajtását.
Azt írja a szerdai Népszava, hogy közel 70 ezer ember sorsa bizonytalan, ugyanis alig tudni valamit a tavaly elfogadott kormányzati igazgatásról szóló törvény végrehajtásáról – ilyen jelzéseket kaptak több minisztériumból, háttérintézményből és kormányhivatalból is.
A napilap azt írja, a fent említett jogszabály szerint múlt péntekig a fenti kör minden munkahelyén el kellett volna készülni a listáknak, hogy az egyes dolgozók milyen besorolású álláshelyre kerülnek, és ennek alapján mekkora lesz a bérük, de informátoraik szerint óriási a csend a hivatalokban.
Hozzáteszik: ha készült is ilyen terv, azt egyelőre nem merik megmutatni a munkatársaknak, így azt sem lehet tudni, mindenki kap-e új kinevezést és a kormány ígéretének megfelelően 30 százalékos béremelést januártól visszamenőleg.
A közszféra szakszervezetei szerint a megemelt munkaterhek miatt rengetegen várják a márciusi bérpapírjukat azzal a gondolattal, hogy ha nem kapnak annyi pénzt, amit tisztességesnek tartanak, tömegesen mondanak majd fel.
Korábbi köztisztviselőkből és állami tisztviselőkből egységesen kormánytisztviselők lesznek az állami a hivatalok munkatársai, amihez új kinevezési papírt kellene aláírniuk. A törvény szó szerint azt írja, 2019. február 15-ig a „jövedelem számításának módját a Kormány rendeletben állapítja meg”, de ilyen rendelet eddig nem jelent meg a Magyar Közlönyben.
Forrásaik szerint létezik ilyen jogszabály, de azt a kormány 2000-esnek minősítette, vagyis titkosította, ami ebben az esetben azt jelenti, hogy mindenhol csak a munkáltatók kapták meg, más nem férhet hozzá.