Itthon G. M. 2019. február. 16. 12:30

Fülke: Mit szerethet Orbán Trumpban? És mind belerokkanunk a kapcsolatukba?

Együtt dübörög Magyarország az Egyesült Államokkal. Ezen a héten hosszú kihagyás után Budapesten járt az amerikai külügyminiszter, miközben Donald Trump is sorsdöntő napokat él Washingtonban. Mi lesz ennek a vége? És minek drukkoljunk? Erről beszélgettünk Nagy Gáborral.

Hatalmas sikernek nevezték sokat, hogy Mike Pompeo amerikai külügyminiszter Budapestre látogatott. Bár lett volna ok szerénységre: a washingtoni külügy ugyanis arra sem vette a fáradtságot, hogy külön felvezető közleményt adjon ki Pompeo pesti és pozsonyi látogatására. Peter Pellegrini szlovák kormányfő és Orbán Viktor így került egy lapra. Utóbbinak ettől még ünnepelni volt kedve, és a Fidesz frakciója előtt el is mondta:

a magyar kormánynak még hat év Donald Trump kell.

Mit jelentene Magyarországnak, a NATO-nak és a világnak, ha Trump 2025 januárjáig a Fehér Házban marad? És mit hozna, ha két év múlva ilyenkor már egy demokrata elnök irányítaná az Egyesült Államokat? Erről beszélgettünk a Fülkében Nagy Gáborral, a HVG vezető szerkesztőjével, aki tudósítóként éveket töltött Washingtonban, és a 2018-as félidős választásokat is az amerikai fővárosból követte.

A beszélgetés itt hallgathatja meg:

Ott vagyunk a SoundCloudon is, onnan le is töltheti adásainkat:

Az iTunes-használókat itt várjuk:

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.