Itthon hvg.hu 2019. február. 07. 07:27

Lánczi András szerint a NER realitása a háború és az ellenségek

Háború van, azaz a NER-nek ellenségei vannak, ez a realitás, ezzel kell szembenézni, állítja a Magyar Nemzet hasábjain a NER legjobb ismerője, a Corvinus egyetem rektora.

Az ellenséget nem kell feltalálni, az magától értetődően volt, van és lesz, írja Lánczi András a Corvinus Egyetem rektora, az Orbán-rendszerről időnként az igazságot akaratlanul kimondó filozófus. Ő jelentette ki például, hogy a NER logikájának része a korrupció. Lánczi a – címlapján megint Soros és migránsozás nélkül megjelenő – Magyar Nemzetben ír esszét a valóságról, amit szerinte tisztelni kéne. A valóság és érzékelése természetét körüljáró gondolatok után hirtelen átvált az Orbán-rendszerre: hányszor hallani, hogy a NER a gyűlöletre és az ellenségképzésre épít.

Ezt támasztanák alá a George Birnbaum szavai is – Arthur Finkelstein néhai politikai marketingguru munkatársa arról beszélt a svájci Das Magazinban, hogy teremtették meg Soros Györgyöt mint tökéletes ellenségképet a magyar közéletben a Századvéggel kötött egyéves szerződés idején. Lánczi először is leszögezi, nem találkozott a Századvég elnökeként Birnbaummal, "ami kétségessé teszi szavai hitelét számomra". Másfelől pedig arról beszél, az USA hány háborút indított csak az utóbbi 70 évben. "Aki háborúban áll, annak ellensége is van. Jó ügyért? Ki tudja?" Lánczi szerint az ellenség politikai realitás. Aki pedig azt gondolja, hogy a konfliktus elkerülése akarat kérdése, az nem érti a valóság alapkérdéseit. "Háborúk lesznek. Emiatt ellenségek is."

A NER tehát háborúban áll, ez a valóság, és ezzel inkább tisztában kell lenni, fejtegeti a magát konzervatív értékrendűnek gondolt lap konzervatív szerzője.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.