Itthon hvg.hu 2019. január. 02. 12:16

Novák Katalin a tüntetőknek: Valóságshow-t játszanak az utcán, színészkednek és provokálnak

Az államtitkár szerint nehéz lehet azoknak, akik valamiért nem tudják támogatni a kormánypártokat.

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen
Friss cikkek a témában

Hosszú év eleji interjút adott Novák Katalin családügyi államtitkár a Magyar Hírlapnak, a fő téma a családtámogatás, illetve a lezárult családok éve volt. Az államtitkár szerint folytatják tovább a munkát, már elindult a televíziókban, mozikban és az interneten is a második kisfilm, az első után a második is arról szól, hogy „családban élni jó, szülőnek lenni egy életre szóló felelősség, és a család nem rózsaszín történet, de nem is fekete”. Kiderül még, hogy:

  • a beszélgetés készítésekor 1,3 millió volt a visszaküldött nemzeti konzultációk száma,
  • „vannak a kormánynak elképzelései arról, hogyan szeretné tovább segíteni a családokat”,
  • „A családpolitika egyébként kifejezetten hosszú távra szól. Valahogy úgy van ez, mint amikor diófát ültet az ember. Időbe telik, amíg termőre fordul, győzni kell kivárni.”

Az interjú egy pontján előkerülnek a kormányellenes tüntetések, erről Novák azt mondja:

Nehéz lehet azoknak, akik valamiért nem tudják támogatni a kormánypártokat, mert úgy látom, egyik ellenzéki párt sem kínál számukra valós alternatívát. Gondoljon bele, hogy ez azt jelentené, hogy azok közül kellene valakiknek vezetni ezt az országot, akik most valóságshow-t játszanak az utcán, színészkednek és provokálnak, és méltatlan módon viselkednek. Az a benyomásom, hogy nem is a magyar embereknek akarnak üzenni, hanem a külföldi médiának. A színházukhoz a nemzetközi sajtó hálás közönség. Az ellenzéki képviselők hozzáállását egyébként jól jellemzi, hogy amikor konkrét, sokak életét megkönnyítő jogszabályok megszavazásáról van szó, nincsenek jelen, és nem támogatják azokat.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?